Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
A7 Office Center

Autor: CMC architects, a.s. | David Richard Chisholm, Vít Máslo
Spoluautor: Evžen Dub
Adresa: U Průhonu, Holešovice, Praha, Česká republika | mapa
Investor: ING REAL ESTATE CZ
Realizace: 2009

Po téměř deseti letech práce na projektu, CMC ARCHITECTS konečně dostali příležitost realizovat dva nové objekty podél původní pivovarské obvodové zdi, podél ulice U Průhonu. Industriální charakter této kulturní památky byl a stále zůstává jedním z nejdůležitějších vlastností projektu A7 a pro nás inspirací k návrhu dvou nových brutálních, minimalistických objektů, které nabízejí kancelářské prostory loftového typu, ve velmi jednoduchých a efektivních budovách. Tmavé perforované kovové fasády se odkazují k průmyslovým materiálům původních historických budov, a rovněž umožňují nový pohled na krásně zrekonstruovanou budovu bývalého domu správce pivovaru se světlou omítkou zářící na denním světle. Ve večerních hodinách se však role mění, a nové objekty D a E ožívají s LED osvětlením fasády, kopírující tvary a charakter svých fasád. Zig-zag, jako téma pohybu, je naším vyjádřením moderní architektury na všech nových objektech A7, vyjadřující dynamiku revitalizace této průmyslové památky. Oba administrativní objekty jsou cca 2500 m² ve čtyřech podlažích, s obchodními plochami v přízemí.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 06.08.12
Návštěvnost: 43779 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.