Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Lofts A7 Holešovice

Autor: CMC architects, a.s. | David Richard Chisholm, Vít Máslo
Spoluautor: Evžen Dub
Adresa: U Průhonu, Holešovice, Praha, Česká republika | mapa
Investor: ING REAL ESTATE CZ
Realizace: 2009

CMC ARCHITECTS ji pracovali na projektu rekonverze bývalého Měšťanského pivovaru v Pražských Holešovicích, po dobu více než deseti let. Cílem práce bylo multifunkční prostředí s kancelářemi, obchody a bydlením. První realizovanou etapou byla přestavba objektu B pro společnost RINGIER v roce 2004. V druhé etapě jsme se zabývali přestavbou pivovarské budovy C na “live-work units”. LOFTS A7 je tak jedním z mála skutečných industriálních loftů v Praze. Investor tak může nabídnout netradiční a originální bydlení loftového stylu, ve velmi známé, historické a romantické atmosféře industriálního prostředí pivovaru.

Původní pivovarská budova, kde se kvasilo pivo a skladovali pivovarské sudy, se ​​ čtrnácti klenutými kójemi, napojenými na centrální chodbu, v podstatě dala svou původní dispozicí podnět k originálnímu pojetí designu otevřeného a zároveň introspektivního prostoru pro kreativní a moderní způsob bydlení v idustriálním duchu. Rekonstruovaný objekt zahrnuje celkem čtyřicet loftových jednotek, z nichž polovina jsou skutečné průmyslové lofty, šest bytů vzniklo rekonstrukcí přední části budovy a čtrnáct bytů je umístěno v nástavbě směrem do protoru náměstí pivovarského areálu. Východně orientované lofty, orientované do ulice Na Maninách, mají velké střešní terasy, přístupné z vnitřního prostoru atria venkovním točitým schodištěm. Hlavní část budovy má 28 loftových jednotek, velikosti od 120 m² do 175 m².

Vstupní část budovy s původními litinovými sloupy a cihelnými klenbami v interiérech má v nejvyšším podlaží I lofty s podkrovními prostory s viditelnými trámy a ocelovými příčníky. K dispozici je šest jednotek na každé ze dvou obytných úrovních o velikosti 131 m² až 177 m². Tyto lofty jsou charakteristické otevřeným hlavním obytným prostorem, s koupelnou a WC zařízení na nižší úrovni a klidová zóna pro spaní na galerii výše, vždy s možností druhé koupelny na galerii. Základní design loftů umožňuje každému budoucímu obyvateli loftů vytvoření individuálního řešení celého interiéru.

Součástí rezidenční části projektu jsou I dvě nové rezidenční budovy, ohraničující centrální náměstí a severní část areálu pivovaru k ulici U Uranie.

Konverze Holešovického pivovaru se tak stala katalyzátorem na regeneraci industriálních staveb Prahy 7, a je i nadále zajímavou komunitou pro bydlení, a místem pro konání kulturních akcí a výstav.







Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 01.08.12
Návštěvnost: 47116 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.