Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Obytný soubor Razgledi Perovo
Samostojne hiše Perovo

Autor: Dekleva Gregorič arhitekti | Aljoša Dekleva, Tina Gregorič
Adresa: Perovo, Kamnik, Slovinsko | mapa
Investor: SAVA IP d.o.o.

Realizace: 2011 Užitná plocha: 1760 m²

Ve městě Kamnik na úpatí Savinjských Alp v současnosti vzniká řada obytných resortů těžících z krásné přírodní scenérie s výhledem na druhou nejvyšší horu Slovinska. Obytný soubor od lublaňského páru Dekleva Gregorič představuje povedený příklad moderní zástavby, která rovněž reaguje na charakter původní zástavby. Autoři se při koncipování nového areálu na jižním okraji města potýkali se dvěma úkoly: především bylo důležité vytvořit pro budoucí obyvatele kvalitní životní prostředí, ale také pokusit se nově zcelit vzhled osady Perovo, kterou dosud představovala různorodá směsice rodinného bydlení.
Jejich návrh představují poměrně vysoké a jednoduše koncipované objekty s následujícím architektonickým uspořádáním: přízemí se chová jako podstavec, z něhož vyčnívají dvě příkré pultové střechy. Tento způsob horního zakončení obloženého dřevem a výraznou mírou definuje celkový výraz obytného souboru utvářeného dvěma řadami dvojdomků, přičemž hustota horních pater je snížená z důvodu lepšího výhledu na Kamnisko-Savinjských Alp. Přes poměrně hustou zástavbu rodinných domů zůstalo důležité zachování základního stupně soukromí v zahradách. Dřevěné zahradní terasy, které přímo sousedí s obývacím pokojem, jsou orientované tak, aby se obyvatelé dvojdomků během svého venkovního pobytu vzájemně nerušili.
Přestože na situaci domky vypadají téměř identicky, dalším z klíčových prvků návrhu byla variabilita dispozic, aby se půdorysné schéma mohlo dle přání klienta změnit. Všechny nosné zdi jsou tak umístěny po obvodu, čímž lze místnosti uvnitř v přízemí i horní patře libovolně upravovat.
Autor: Petr Šmídek, 18.07.12
Návštěvnost: 44156 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
ta podoba Ladislav Rovinský 19.07.12 06:59
1 okno naviac, a je to :-) Miroslav Ričovský 19.07.12 11:42
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.