Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Interier rodinného domu u Prahy

Autor: Valert Petrášek architekti | Tomáš Petrášek, Michal Valert
Autor projektu domu: Jiří Böhm
Adresa: okolí Prahy, Česká republika
Realizace: 2009

Urbanistické a architektonické řešení
Dům navrhl architekt Jiří Bohm.
Dům leží v obci za Prahou, kde již začíná poklidná krajina kolem Sázavy. Nachází se přímo v bývalé zahrádkářské kolonii a je ze tří stran obklopen vzrostlým lesem. Pozemek se nachází na terénním zlomu, severní rovinná část je přístupová a jižní svažitá část je pobytová. Koncepce domu reaguje na tento typ pozemku zapuštěním do terénu. Horní podlaží je vstupní a obsahuje denní část. Ve spodním zapuštěném podlaží jsou umístěny ložnice. Horní i dolní část domu jsou velkoryse proskleny do jižního svahu se zahradou. 

Dispoziční řešení

Horní vstupní podlaží obsahuje: dvojgaráž přístupnou z domu, zádveří, vstupní halu, obývací prostor s kuchyní a jídelnou, pracovnu, koupelnu s wc, sklad a technickou místnost.
Spodní podlaží obsahuje: vstupní schodišťovou halu, ložnici se samostatnou šatnou, dva pokoje a koupelnu. V přístupové chodbě k pokojům jsou umístěny úložné prostory.

Interiérové řešení

Interiér zpracovali Valert Petrášek Architekti.
Práce architektů na interiéru zahrnovala v první fázi dílčí prostorové úpravy. V druhé fázi pak detailní návrh kuchyně, vestavěných i solitérních nábytků, dispozičního řešení a zařizovacích předmětů koupelen, výběr materiálů a barevnosti všech povrchů a pevných součástí zařízení /dveře, svítidla, podlahy, stěny atd./.  Nejdůležitějšími tématy interiéru byly dvoupodlažní hala se schodištěm v návaznosti na obytné prostory v horní i dolní části objektu, obývací pokoj s kuchyní a detailní řešení koupelen.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 16.07.12
Návštěvnost: 45213 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.