Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Chata La Baita
Lodge La Baita

Autor: Polidura + Talhouk Arquitectos
Spoluautor: Pedro Gubbins, Victor Gubbins
Adresa: Parque Nacional Conguillio, Provincia de Cautín, Chile | mapa
Web: www.labaitaconguillio.cl
Projekt: 2006 Realizace: 2006-08
Zastavěná plocha: 500 m² Plocha pozemku: 300000 m²Národní park Conguillio se nachází 700 km jižně od Santiaga de Chile a 110 km od města Temuco směrem k horám. Při úpatí sopky Llaima, uvnitř parku, se nachází “La Baita”, místo setkání hostů ekoturistiky ”La Baita”. Pro svoji vzdálenost od Santiaga bylo prvním úkolem nalezení takového konstrukčního systému, jehož proveditelnost by nebyla složitá pro místní dělníky a zároveň snadno kontrolovatelná na dálku. Ve skladu Melipeuco, vzdáleném asi 20km, byly k dispozici neopracovaná řezaná prkna ze dřeva coihue dlouhá 3,6m. Z nich vznikly pokojové stěny 2"x 10" a stará konstrukce dostala novou fasádu. Tyto desky se ve svislém směru proložily izolací a vznikl sendvičový efekt. Nový stavební program, vedle rozšíření restaurace a vybudování šesti pokojů s vlastní koupelnou, poskytuje saunu, masáže, a multifunkční prostor. Nová restaurace je doplněna galerií, která umožňuje konání různých aktivit na východní straně budovy. Protože by měly mít všechny pokoje stejný výhled, jsou navrženy v překryvu v návaznosti na topografii místa. Venkovní chodba, která spojuje jednotlivé pokoje, kopíruje sklon pozemku a otevírá se do vnitřní zahrady. Pod terasou se nalézá multifunkční prostor, který byl nakonec dotvořen v přírodní amfiteátr.
schema - zeď konstrukční schema Model půdorys půdorys řez pohled pohled pohled
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Romana Fukalová, 19.08.12
Návštěvnost: 41545 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.