Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Hornický hotel 'El Peñon'

Autor: AATA Arquitectos Asociados
Spolupráce: Nicole Gardilcic, V. Sebastián Cerda
Adresa: Atacama Desert, Chile | mapa
Investor: Constructora Gardilcic
Náklady: 508 000 Euro Projekt: 12.2004 - 12.2005
Realizace: 01. - 06.2006 Užitná plocha: 1440 m²

Požadavkem investora bylo rozšířit stávající těžební tábor zaměřený na těžbu zlata a stříbra stávající ze souboru dvaceti přepravních kontejnerů, které byly postupně rekonstruovány a přidávány, jak důl rostl. Těžební důl se nachází v poušti Atacama, nejsušším místě na světě, kde se teploty pohybují od -4 ° do +35 ° stupňů Celsia, a vítr dosahuje 70 km v hodině. Abychom zlepšili podmínky a kvalitu bydlení horníků v rámci těžebního tábora, byly kontejnery přemístěny jinam. Kontejnery jsou uloženy ve dvou podlažích nad sebou s cílem jednak zlepšit světelné a klimatické podmínky uvnitř a zároveň ve společných prostorách pomáhá snížit spotřebu energie pro vytápění a větrání. Dívali jsme se na kontejner jako na základní jednotku, ke které by mohli být připojeny další. Vytvořil by se uspořádaný soubor, který by byl návodem pro další růst tábora. Ke snížení tepla jsme navrhli zastínění, které odolává vysokým teplotám přes den a chrání proti chladu pouštní noci. Byla použita plachta, kterou se kontejnery přetáhly. Dochází tu k příjemnému proudění vzduchu, který vzniká díky pasivnímu sálání tepla z kontejnerů. Za stejným účelem zpříjemnění vnitřního mikroklima byly navrženy plochy zeleně – odpařování vody napomáhá snižování teploty. Kapacita hotelu je 320 osob s 16 koupelnovými moduly.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Romana Fukalová, 25.08.12
Návštěvnost: 40254 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
čunkoboxy palmexman 25.08.12 15:14
ano a co?! vlado 28.08.12 10:35
s velkym F. takyarchitekt 29.08.12 02:28
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.