Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Laserové centrum
Laser Zentrum Nord GmbH

Autor: blauraum
Spoluautor: assmann beraten und planen
Adresa: Am Schleusengraben, Hamburk, Německo | mapa
Web: www.lzn-hamburg.de
Investor: Laser Zentrum Nord GmbH
Náklady: 8 100 000 Euro Realizace: 2010-12
Užitná plocha: 4970 m²

Německo se řadí mezi přední země v oblasti výzkumu laserových technologií. Na konci ledna bylo po dvouleté výstavbě dokončeno nedaleko zahrad Schleusegärten v hambruské čtvrti Bergedorf nové přenosové centrum společnosti Laserzentrum Nord GmbH, jehož autorem je místní architektonická kancelář blauraum ve spolupráci assmann beraten und plannen. Technologické přenosové centrum pro optiku a výrobní techniku je prvním z řady referenčních projektů, které mají vzniknout v rámci plánovaného areálu IBA Hamburg, a má se zároveň stát domovským objektem vědeckého praku Schleusengärten, kde bude prováděn výzkum optických technologií zaměřených na zvýšení kvality německých ocelových konstrukcí při současném snížení času potřebného na výrobu.
Inspirací pro technologické centrum o rozloze 4500m² byla přesnost a ostře řezané hrany prostřednictvím laserové technologie. Ze společné zalomené platformy vyrůstá trojice hmot podle druhu laserů uvnitř, přičemž velká část pozemku zůstala nezastavěná. Kromě laserových provozů se v budově nachází školící prostory, kanceláře a obří nádrž na dusík, který bývá z bezpečnostních důvodů umisťován většinou mimo objekty, ale v tomto případě se díky perforované fasádě podařilo cisterny začlenit do objemu stavby.
Transparentní hmota laserového centra již z dálky odhaluje svoji náplň. Ostře řezané tvary působí, jako by precizní tvar definoval laser. Plochy řezu jsou obloženy děrovaným žlutým plechem. Tato barva společně se světle šedou vytváří celkový výraz stavby. Ve všech částech, kde probíhá výzkum, je izolace překrytá žlutou fólií a prosvítá za děrovanou kovovou fasádou.
Autor: Petr Šmídek, 11.04.12
Návštěvnost: 39754 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.