Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům dětí a mládeže

Autor: Vlado Milunić
Adresa: Hermannova 24, Modřany, Praha, Česká republika | mapa
Investor: MČ Praha 12
Náklady: 60 000 000 CZK Projekt: 2000
Realizace: 2005

Návrh areálu vzešel ze soutěže a byl financován z rozpočtu Ministerstva školství a prostředků z prodeje stávajícího nevyhovujícího objektu domu dětí. Stavební program jsme dávali dohromady se stávající paní ředitelkou. Realizovaný areál, jehož investice byla pouhých 60 milionů Kč, obsahuje tři objekty: klubovny, tělocvičnu a divadlo s dvěma zkušebnami. Vzhledem k tomu, že stavební pozemek na jižním svahu byl velmi dlouhý a úzký (cca 150 x 50 m), umístili jsme požadovanou kolečkovou rychlodráhu tak, že obíhá kolem tělocvičny s venkovní dvacetimetrovou horolezeckou stěnou, kolem venkovního hřiště a prochází tunelem pod šatnami a umývárnami. Objekt klubovny, divadla, tělocvičny a staršího objektu jeslí od architekta Gillara spoluvytváří vnitřní prostor ve tvaru amfiteátru tak, aby křik dětí zbytečně neobtěžoval okolní rodinné domy. Klubovny obsahují rozsáhlý program zájmových činností: hrnčířskou dílnu, hudební výchovu, modelárnu, učebnu jazyků, počítačovou učebnu, vaření, atd. Pod budovou kluboven je centrální kotelna pro všechny tři objekty s tím, že kolem komína se vine schodiště na vyhlídkovou plošinu, tak aby děti a další zájemci mohli vidět celý svůj areál z ptačí perspektivy.
V areálu je v různých aktivitách organizováno až 1700 dětí různého věku.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Jiří Horský, 28.05.12
Návštěvnost: 38033 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.