Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rekonstrukce bytu v Děčíně

Autor: 3+1 architekti
Adresa: Děčín, Česká republika
Projekt: 2007 Realizace: 2008 - 2011
Užitná plocha: 150 m²

Rekonstrukce bytu v činžovním domě v centru Děčína proběhla ve dvou etapách. Nejprve stavebníci zrekonstruovali v roce 2007 byt 3+1 a o dva roky později sousední byt 2+1. Rekonstrukce směřovala k výslednému propojení obou bytů, které proběhlo rok poté.

Pokusili jsme se očistit prostor od degradujících nánosů posledních dekád, dostat se k původním vrstvám a obnovit a vyzdvihnout velkorysost (prostor, proporce, měřítko), s kterou byl bytový dům na konci devatenáctého století postaven.
Stavební zásahy nebyly velké – zásadní bylo vybourání velkého otvoru mezi kuchyní a společenským prostorem (1. etapa) a propojení obou bytů chodbou s úložným prostorem (2. etapa).
Práce na rekonstrukci byla radostná a pro nás vlastně velmi jednoduchá. Naše přítomnost měla povahu v podstatě iniciační.
Že rekonstrukce dopadla dobře a v bytě je výborná atmosféra a dobrá energie, je zásluhou entuziasmu a citlivosti samotných stavebníků.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 08.05.12
Návštěvnost: 45520 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Velmi inspirující Ondřej Zavřel 09.05.12 10:45
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.