Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
KPMG Headquarters

Autor: 3XN
Krajinný architekt: Henrik Jørgensen landskabsarkitekter
Adresa: Osvald Helmuths Plads 4, Kodaň, Dánsko | mapa
Web: www.kpmg.com
Investor: KPMG
Realizace: 2011 Užitná plocha: 35000 m²Globální společnost KPMG poskytující služby v oblasti auditu a daňového poradenství se rozhodla vybudovat svoji dánskou centrálu ve čtvrti Frederiksberg na východním okraji historického centra Kodaně. Autorem administrativního souboru je místní kancelář 3XN, přičemž situování pozemku v rámci města bylo rozhodujícím důvodem, proč se architekti rozhodli stavbu přes její enormní prostorové nároky rozložit do menších rozlámaných částí. Autoři svůj návrh přirovnávají k trojlístku jetele, který se svojí kamennou fasádou přirozeně zapadá do heterogenní zástavby obytných a kancelářských budov. Koncept trojlistého půdorysu uvnitř vytváří trojici obíhajících kancelářských traktů, které obklopují velké zasklené atrium protkané řadou schodišť a mostů umožňujících zkrátit si cestu. V přízemí každého ze tří atrií je umístěna zelená kovová skulptura obsahující konferenční místnosti a další společenské funkce.
Autor: Petr Šmídek, 18.04.12
Návštěvnost: 44523 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.