Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Koncertní sál 'New World Symphony'

Autor: Frank Owen Gehry
Spolupráce: Craig Webb
Adresa: 500 17th Street, Miami Beach, USA | mapa
Web: www.nws.edu
Realizace: 2008-11 Užitná plocha: 9350 m²

Koncertní sál orchestru „New World Symphony“ tvoří velká bílá krabice, do níž jsou vměstnány různé geometrické útvary. Jasnou formu z venku narušují jen zvlněný bílý přístřešek, členité střešní nástavby a prosklená fasáda o ploše 650 m² umožňující kolemjdoucím nahlédnout dovnitř unikátního foyer. Součástí projektu je také veřejný park od holandského studia West 8, které členěním dlažby napodobuje dekonstruktivistický sloh Franka Gehryho. Zatímco na vnějším plášti je Gehryho rukopis těžko rozpoznatelný, tak vnitřní organické formy, nákladné točité schodiště a dramaticky uspořádaná koncertní síň se již odvíjejí podle osvědčeného receptu uplatněného poprvé před patnácti lety v Bilbau. Stěny se zprvu naklápí, stropy se křiví než nakonec v explozivních formách vyráží ze stavby ven. Koncertní sál v Miami však není tak expresivní jako jiné Gehryho kulturní stavby. Hlavní těžiště projektu spočívá v akustickém vybavení a technickém zázemí sálu, který spíš než koncertní budova slouží jako hudební laboratoř.
Autor: Petr Šmídek, 27.01.11
Návštěvnost: 42658 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.