Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Zahradní pavilon Times Eureka

Autor: NEX architecture | Alan Dempsey
Spoluautor: Marcus Barnett
Spolupráce: Paul Loh, Michal Piasecki, Tomasz Starczewski, James Chung
Adresa: Kew Gardens, Londýn, Velká Británie | mapa
Web: www.kew.org
Investor: Times Newspaper
Realizace: 2011

Na pozemcích královské nemocnice v londýnské čtvrti Chelsea se jednou do roka koná pětidenní výstava květin Chelsea Flower Show, která je největší svého druhu v Anglii. Na této akci pokaždé vznikne přibližně třicet jedinečných zahrad od věhlasných tvůrců. Na každou zahradu jsou pak tradičně umístěny zahradní pavilony, jejichž architektonické a konstrukční kvality si zřídkakdy zasluhují širší pozornost. Na poslední výstavě byl však v zahradě od Marcuse Barnetta usazen pavilon londýnského ateliéru NEX architecture. Tématem jejich zahrady byl význam rostlin pro vědu a společnost. Autoři přitom také chtěli ukázat symbiotický vztah člověka a rostlin. Alan Dempsey z NEX architecture k jejich projektu dodal: „Chtěli jsme tyto myšlenky dále rozvést a tak je nosná konstrukce našeho pavilonu odvozena přímo z buněčné struktury listů. Uspořádání vychází z počítačového algoritmu napodobujícího přirozený růst rostlin. Návštěvníci se zde mohou setkat s biologickou strukturou, která je však nezvykle zvětšená.“ Výsledný dřevěný pavilon tak působí jako poskládány vysušený list složený z 'kapilárních sítí' různých profilů. Dutiny tlustých dřevěných nosníků jsou vyplněny pískem, aby se pavilon zatížil a lépe odolával poryvům větru. Střecha a části stěn jsou potaženy průhlednou fólií, aby do pavilonu nezatékalo, ale zároveň byla zachována jeho transparentnost. Výstava květin již skončila, ale pavilon byl v loňském červnu znovu postaven v Královských botanických zahradách, kde by měl zůstat až do letošního jara.
Autor: Petr Šmídek, 09.04.12
Návštěvnost: 48060 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.