Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Magnum Pardubice

Autor: Atelier Walter | Jaromír Walter
Spolupráce: Bořek Knytl, Josef Omelka, Jan Vojtíšek, Ivo Stolek
Adresa: třída Míru, Pardubice, Česká republika | mapa
Investor: Magnum Int, a.s.
Projekt: 2004-05 Realizace: 2006-08

Pozemek se nachází na místě bývalého hotelu Veselka, asanovaného v roce 1972. Jedná se o mimořádně exponovanou lokalitu v centru města. Historicky Veselka uzavírala Třídu Míru tvořící osu centra. Totéž bylo očekáváno od nového objektu na tomto místě.
Nový objekt přivírá Tř. Míru, vytváří na ní klidový prostor a zároveň je návštěvník „vtahován“ do pěší zóny ubíhajícím obchodním přízemím. Nad obchodními patry se tyčí dominantní administrativní část, která se zužuje směrem k centru a svým dynamickým nakloněním vyzývá k jeho návštěvě.
Z Třídy Míru tak vnímáme úzkou vertikálu – jakousi protiváhu Zelené brány a horizontální výlohu vzniklou přivřením Tř. Míru ve II. NP.
Objekt je navržen jako polyfunkční s jedním podzemním podlažím (technické zázemí + parking), dvěma obchodními podlažími, která jsou oddělena technickým mezipatrem od pěti administrativních podlaží.
Nový objekt je postaven jako ŽB skelet v modulu 7,20 x 7,20 m. Hlavní konstrukční systém včetně ŽB jader se schodišti, výtahy a stoupačkami, se propisuje do části administrativní budovy, která je opticky hmotově oddělena od části obchodní. Opláštění objektu je kombinací žuly a alucobondu.
Na stávající Magnum I. měl v budoucnu navázat objekt Magnum II. Tento projekt je však v současnosti odložen, pozemek je prodán jinému majiteli, který má i jiný projekt na tuto parcelu.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 05.03.12
Návštěvnost: 49877 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.