Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Administrativní budova Westend

Autor: Architektonická kancelária ZÁVODNÝ AA
Adresa: Dúbravská cesta, Bratislava, Slovensko
Realizace: 1999-2000 Počet pater: 18

Na základe širších sídelných súvislostí i väzieb na bezprostrednú štruktúru zástavby a v nadväznosti na územný plán mesta Bratislava, boli stanovené aj hlavné zásady prestavby a hlavne nadstavby riešenia pôvodného administratívneho objektu Lignoprojekt. Hlavným výrazovým kritériom je architektonicko-výtvarné vyjadrenie súčasnosti a kontextuálneho naviazania na jestvujúcu zástavbu. Objekt sa nachádza v časti Bratislava - Patrónka patriacej do časti Karlova Ves. Prestavba a nadstavba administratívneho objektu má bodový a kompaktný charakter. Akcent na kvalitu architektonického výrazu je kladený kompaktne na celú fasádu objektu. Vytvorený je materiálový a tvarový akcent, ktorý súčasne spĺňa viac funkcií - vytvára pravdivý obraz časového posunu medzi pôvodným objektom a nadstavbou. Architektonický výraz objektu z Lamačskej cesty je riešený ako hlavový - je tu použitá celopresklená fasáda doplnená o vetracie protihlukové mriežky. Tvarový akcent je kladený na asymetrické plné bočné steny s hliníkovým obkladom. Celkovo administratívny objekt výrazovo pôsobí scelujúco s jemnými špecifickými odlišnosťami jednotlivých častí (spodok a nadstavba) a fasád. K objektu prislúchajú aj garáže.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 09.08.05
Návštěvnost: 57236 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.