Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Interiér bytu Řešovská

Autor: Eva Bradáčová
Adresa: Řešovská, Praha, Česká republika
Realizace: 02 / 2011 - 01 / 2012

Cílem rekonstrukce panelového bytu bylo kromě splnění požadavků klienta na moderní bydlení také ukázat, že i v panelovém bytě můžete být obklopeni designem a vhodně zvoleným nábytkem.
Důraz byl kladen na sladění obytných místností a zachování určité kontinuity v celém bytě. Takovýmto spojovacím prvkem je bezesporu podlaha. Taktéž eliminace prahů mezi jednotlivými místnostmi napomáhá udržovat plynulejší přecházení jednotlivých prostorů. Podlaha, kromě koupelny a toalety, je použita stejná ve všech prostorech včetně vstupní chodby. Ta se díky tomu stává součástí obytného prostoru. Kontinuitě napomáhá i knihovna, která je na jedné straně součástí kuchyně a na straně druhé je otevřená do zmiňované chodby. Knihy a dekorační předměty jsou tak ihned viditelné po vstupu do bytu a navozují hřejivý pocit domova.
Všechny dveře včetně vstupních byly vyměněny. Jejich bílá barva je zvolena cíleně. Dveře tak více splývají se zdmi a prostor bytu zbytečně nerozbíjejí. Do pokojů jsou osazené posuvné dveře po zdi. Tak se dá celý prostor pokoje lépe využít pro nábytek.
Tradičním úskalím panelových bytů je nedostatek úložných prostor. Kromě vestavěné skříně v chodbě, ve které je umístěna pračka, byla navržena také nábytková stěna v ložnici, která obklopuje postel ze všech stran. Taktéž v kuchyni je dostatek úložných prostor pro veškeré nádobí a potřebné náčiní. Police z boků televizní skříňky poskytují ukládání pro DVD. Již zmíněná otevřená knihovna dává možnost obohatit interiér barevnými kompozicemi knih a dekoračních předmětů.
I takovýto byt dokáže svým obyvatelům poskytnout zajímavé průhledy. Od barového stolu je možné užít si nasvětleného obkladu z umělého kamene, který je nad postelí a vnáší do interiéru přírodní motiv. Z pohovky je zase viditelná stěna v kuchyni, kde je kompozice z měděných pánví.
Koupelna a toaleta získává moderní vzhled díky cementové stěrce a šedým obkladům imitující beton, které kontrastují s bílou sanitou.
Projekt
Fotograf
Jiří Ernest
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 17.02.12
Návštěvnost: 62751 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
kúpeľňa Jan Krchnavý 20.02.12 12:37
kuchyna Miro 23.02.12 14:42
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.