Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Byt Nad Vodovodem
Rekonstrukce bytu s rozšířením na půdu

Autor: OOOOX s.r.o. | Radka Valová, Magda Palečková
Adresa: Nad Vodovodem, Malešice, Praha, Česká republika
Realizace: 12 / 2011 Užitná plocha: 102 m²

Byt je umístěn v posledním podlaží.  K bytu náležela půda, která byla až do rekonstrukce využívána pouze jako sklad. Zařízení neprošlo od svého počátku žádnými významnějšími zásahy a změnami. Původní dispozice byla zcela nevyhovující, zejména kuchyně a koupelna v šikmině s minimálním vikýřem.
Dispozici jsme rozšířili o původní půdu a vznikl tím spojený obytný pokoj s kuchyní. Bohužel ve středu tohoto prostoru bylo nutné zachovat komín. Ten jsme nakonec do dispozice zakomponovali jako součást jídelního stolu a dominantní prvek celého interiéru. Odděluje tak kuchyni od obývací části a pracovny. Celý prostor byl prosvětlen velkým ateliérovým oknem.  Původní kuchyně, koupelna a toaleta byly spojeny a rozšířeny o nový prostornější vikýř. Díky tomu bylo možné do dispozice umístit i samostatnou technickou místnost a úklid.
Celý interiér je pojatý v pánském jednoduchém stylu. Barevnost byla zvolena monochromatická s drobnými akcenty, jako je masivní dubový stůl. Na podlahy je použita šedá stěrka a kouřový dub v pracovně a ložnici. Středový komín je opatřen betonovým obkladem s texturou dřevěného šalování v černé barvě a vzhledově tak navazuje na černě natřené části krovu. Nábytek je proveden v odstínech šedé, vestavný nábytek naopak v bílé, aby jednotlivým solitérům nekonkuroval. Svítidla jsou ve většině případů nahrazena kvůli šikminám nástěnnými a stojacími lampami.
Kuchyně a jídelna – kuchyně je provedena v nerezu a tmavě šedé fólii. Dík umístění do šikminy jsme digestoř vyřešili jako zabudovanou do desky a za skříňkami odvětranou do komína. Jídelní stůl je osazen na komín  a barevností oživuje jinak monochromatický interiér. Svítidlo nad jídelním stolem je řešeno jako nástěnné polohovací s velkým stínidlem a tím supluje stopní svítidlo, které se díky ateliérovému oknu v tomto případě nedalo použít. Židle jsou navrženy v retro designu s lehkou kovovou podnoží.
Obytný pokoj a pracovna – na opačné části obytného pokoje je umístěna sofa a police pod TV. Pokoj umístěný vedle původní půdy původně sloužil jako obývací. Dělící příčka byla odstraněna a došlo tak k propojení a prosvětlení obou místností. Do této místnosti byla umístěna pracovna. Od obývacího pokoje je oddělena otevřenou oboustrannou knihovnou.
Ložnice a vstupní hala – je řešena ve velmi jednoduchém duchu. Postel na čelní stěně s nástěnnými lampami a velká vestavná šatní skříň na míru. Další šatní skříně jsou umístěny do vstupní haly. Obligátní problém s dvířky od rozvaděče jsou vyřešeny pojízdným panelem na kolejnici s háčky na kabáty a poličkou na klíče.
Koupelna – dominantou koupelny je oválná poloprostorová vana. Do niky byl umístěn velký sprchový kout, který je oddělen pouze otevřenou skleněnou zástěnou bez dveří. Vedle vany je za polopříčku umístěna toaleta. Cela stěna vedle dveří je určena pro velký vyzděný pult ve tvaru L, který je obložená černou mozaikou a je na něm osazeno hranaté umyvadlo. Povrchy v koupelně jsou tvořeny dvoubarevnou stěrkou.
Projekt
Fotograf
Martin Zeman
Stavba
Luxusní povrchy
Němec s.r.o.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 09.01.12
Návštěvnost: 64057 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Perfektní Vygosh 12.01.12 11:02
digestor? kedd 12.01.12 12:14
digestor? Whiskey 12.01.12 15:33
Hezkýýý... Tomáš Holub 12.01.12 16:41
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.