Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Le Monolithe

Autor: MVRDV
Spoluautor: ECDM, West 8 | Pierre Gautier, Manuelle Gautrand, EEA
Adresa: Cours Charlemagne 100, Presqu’île, Lyon, Francie | mapa
Web: www.lemonolithe.com
Investor: ING Real Estate - ATEMI
Realizace: 2004-10 Soutěž: 2003
Užitná plocha: 32500 m²

Rotterdamská kancelář MVRDV má slabost pro megastavby, což potvrdili také svou poslední realizací ve francouzském Lyonu, kde v nově se rodící části “Lyon Confluence“ na severozápadě města dokončili superblok nazvaný “Le Monolithe“.
Ateliér MVRDV zvítězil před šesti lety v urbanistické soutěži na zástavbu poloostrova Presqu'île na soutoku řek Rhône a Saône. Objekt nacházející se na pozemku o rozloze 32500 m² byl rozdělen na pět částí a každou z nich ztvárnil jiný architekt. Průčelí obrácené k řece pochází od MVRDV a zbývající části navrhli Pierre Gautier, Manuelle Gautrand, ECDM a Erick van Egeraat. Veřejné náměstí a parkové úpravy navrhli zahradní architekti West 8. Městský superblok tvoří neuvěřitelná směsice bytů v soukromém vlastnictví, nájemních bytů, sociálních bytů a apartmánů. Dále se v komplexu nachází kanceláře, maloobchodní plochy, průchozí atria, různé veřejné rekreační plochy, nový park, lodní přístaviště, mateřská škola, kulturní instituce a další vybavenost, jako nová železniční stanice, parkoviště a podzemní garáže – takové malé město ve městě. Blok od MVRDV stojí přímo na břehu řeky, v jejíž vodě se zrcadlí hliníková fasáda domu. Další části domu jsou stejné a liší se jen ztvárněním fasády. Sklápěcí hliníkové panely dokáží celou fasádu kompletně uzavřít. Každý byt nebo kancelář lze individuálně přizpůsobit nejrůznějším požadavkům budoucích uživatelů. Přes svoji velkou hmotu jsou však všechny místnosti přirozeně větrané a osvětlené.
Autor: Petr Šmídek, 22.12.11
Návštěvnost: 49186 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.