Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Rekonstrukce a interiér panelového bytu
v Rožnově pod Radhoštěm

Autor: Holiš + Šochová architekti | Hynek Holiš, Šárka Holišová Šochová
Adresa: Rožnov pod Radhoštěm, Česká republika
Projekt: 2005 Realizace: 2011
Užitná plocha: 64 m²

Rekonstruovaný byt v panelovém domě se všemi obvyklými neduhy „paneláku“ má na rozdíl od většiny ostatních dvě nesporné výhody. Volnou okolní zástavbu plnou městské zeleně a umístění v posledním, osmém patře s výhledem na Rožnovskou kostelní věž na pozadí okolních kopců.

Byt 3+1 na 64m²  sloužil dříve čtyřčlenné rodině. Původní dispozice byla rekonstrukcí přizpůsobena pro jednoho obyvatele bytu. Propojení východní kuchyně a západního obývacího pokoje přineslo až nečekaně optimistickou atmosféru, kterou přináší oslunění s nekonečnými podobami ranního ostrého, dlouhého podzimního nebo tlumeného večerního světla. Denní světlo hraje roli i v ostatních místnostech. Koupelna je přirozeně osvětlena oknem s mléčným sklem přes kuchyň, stejně jako předsíň prosklenými dveřmi přes obývací pokoj.

Interiér vznikal po dokončení rekonstrukce průběžně až do současnosti a je kombinací truhlářsky provedeného vestavného nábytku vč. dveří a kuchyně a solitérních kusů nábytku. Trubkové k-ce Breuerových jídelních židlí byly náhodně zachráněny z kontejneru v Pražských Vinohradech a posléze repasované. Dvojice křesel z Brněnských UP závodů od autora Jana Vaňka se podařilo objevit v zaprášené stodole se starým nábytkem. Ostatní nábytek vč. sedačky, konferenčního i jídelního stolu a ostatních kusů nábytku byly navrženy „na míru“ investorovi. Interiér obývacího pokoje spoludotváří obraz a skleněná plastiky od Ivany Šrámkové.

Literatura
 

Projekt
Fotograf
Tomáš Rasl
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 17.10.11
Návštěvnost: 67519 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
ok, ale... Pavol Pokorny 20.10.11 08:53
hmm mIkI_n 20.10.11 09:19
:) vga 20.10.11 18:42
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.