Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Polyfunkční dům – Budějovická

Autor: Atelier 6, s.r.o.
Adresa: Budějovická, Krč, Praha, Česká republika | mapa
Investor: DESTINATION GROUP a.s.
Projekt: 2004 - 2008 Realizace: 2009 - 2011

Pozemek je v nárožní poloze na křížení ulic Rodvinovská, Budějovická. Dům má podle tvaru pozemku trojúhelníkové půdorysné schéma. Celá koncepce je založena na kompozici dvou nárožních desek kopírujících klínovitý tvar pozemku jež se v nároží nesetkávají.  Prosklené prolomení v ukončení nároží přispívá k odlehčení celé hmoty. Obklad těchto dvou desek je realizován z fasádních panelů Trespa. Rozšířené části 1.NP jsou opticky co nejvíce propojeny s terénem a proto je zde navržen kamenný obklad. Ostatní časti jsou omítány šedou omítkou. Do ulice Budějovické se dům přizpůsobuje uliční čáře kterou vytváří sousední objekty a tuto hranici překračuje pouze soklem garáží, která jsou v 1. np a vytváří podestu přístupnou z chodníku ulice Budějovická a umožňuje přímý přístup do obchodních ploch.
Na sever do ulice Budějovická, kde je nejvyšší bod pozemku, má dům fasádu se třemi nadzemními podlažími, přičemž část třetího nadzemního podlaží je uskočeno z důvodu lepšího hmotového napojení na stávající objekt na přilehlé západní straně. Do ulice Rodvinovské má objekt fasádu již čtyřpodlažní, přičemž opět část posledního podlaží je ustoupené.
Hlavní vstup do objektu je navržen z  ulice „Budějovické“ do druhého nadzemního podlaží (2.NP) zde jsou umístěny: Recepce se vstupní halou, obchodní plochy a služby. Dále pak sociální zázemí a vertikální komunikace. První nadzemní podlaží je přístupno pouze z ulice Rodvinovské a to jednak prostor garáží a pak vedlejším vchodem technické zázemí domu. Ve třetím nadzemním podlaží je umístěna bytová jednotka s možností záměny za administrativu. Poslední podlaží (4.NP) je využito opět pro byt nebo administrativu.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 24.10.11
Návštěvnost: 60749 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.