Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rekonstrukce budovy bývalých stájí

Autor: KC Architecture s.r.o.
Adresa: Praha, Česká republika
Projekt: 2004 - 2009 Realizace: 2010

Rekonstruovaná budova je historicky spjata s barokním palácem při Voršilské ulici, který je nemovitou kulturní památkou hl. města Prahy. Dotčená stavba při Ostrovní ulici je bývalým křídlem koníren, vzniklých během první poloviny 19. století. V roce 1928 bylo toto palácové křídlo přestavěno na poštovní úřad. V roce 2010 došlo k modernizaci a přestavbě na administrativní objekt.
V budově vznikly dvě kancelářské jednotky, každá v jednom patře s vlastním zázemím. Kanceláře jsou koncipovány jako otevřené prostory. Z toho důvodu bylo nutné zcela očistit objekt od stávajících příček a dalších dělících konstrukcí. Byl také odstraněn novodobý schodišťový arkýř včetně bezcenného teracového schodiště. Nové schodiště z přízemí do patra je dvouramenné smíšenočaré s mezipo- destou, ocelové s dřevěnými stupni a skleněným zábradlím. Podlahy ve společných prostorách zádveří, schodišťové haly a čajových kuchyňkách jsou v pochozí vrstvě opatřeny vápenocementovou stěrkou, v kancelářích jsou dřevěné dubové podlahy.
Barevné řešení fasád bylo na místě konzultováno se zástupci MHMP – OPP a vychází z restaurátorského průzkumu a vzorků provedených na fasádě. Historická, původní, dobře dochovaná a funkční špaletová okna na uličních a dvorních fasádách byla restaurována a repasována. Nová dřevěná jednoduchá francouzská okna s izolačními dvojskly a s profilací odvozenou od stávajících špaletových oken, byla osazena v přízemí dvorní fasády. Jejich provedení respektuje historickou kvalitu fasád.
Projekt
Fotograf
Robert Žákovič
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 16.10.11
Návštěvnost: 64004 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
to se mi zdá? tomas Růžička 17.10.11 10:34
ano, to se vám zdá Klára Marková 17.10.11 16:38
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.