Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Sportovní a volnočasová přístavba ke škole

Autor: Major Architekci | Marcin Major
Adresa: St. Skargi 29-31, Vratislav, Polsko | mapa
Investor: Zarzad Inwestycji Miejskich we Wroclawiu
Projekt: 2008 - 2009 Realizace: 2009 - 2010
Zastavěná plocha: 2400 m² Plocha pozemku: 2800 m²
Obestavěný prostor: 23587 m³

Major architekci vyhráli národní soutěž na návrh sportovní a volnočasové budovy situované v centru Wroclawi.
Hlavním úkolem soutěže bylo vytvořit propojení mezi dvěma různými školami, které byly postaveny na konci devatenáctého století. Mezi priority soutěže na návrh nové budovy patřil vysoký standard a víceúčelovost.
Sportovní a volnočasové funkce navrhované budovy, spolu s dvěma vělkými vestibuly, ovlivňují chaotickou formu celého komplexu. Přišli jsme s nápadem navrhnout perforovanou zástěnu, která by doplnila průčelí budov podél ulice Nowa.
Zástěna je vytvořena z perforované kortenové oceli. Během patinování jsme měli možnost vidět, jak se fasáda mění a stává se elegantnější a pestřejší den po dni. Červená barva fasády souzní s režným zdivem školní budovy z 19. století a s parkem v čele komplexu.
Perforace dovoluje optimální zastínění skleněné fasády a funguje jako plot pro hřiště na street ball, které je umístěno na střeše. Navíc perforovaná zástěna funguje jako clona chránící tělocvičnu před přímým pohledem kolemjdoucích.
Interiér je strohý s trochou industriální atmosféry. Střízlivé interiéry nám dávají perfektní pozadí pro sportovní události a pestré dětské aktivity a nesoutěží se starými existujícími školními budovami. Jediným barevným prvkem je jasně oranžový koridor spojující sportovní halu se šatnami a dalšími provozy. Krom velké multifunkční sportovní haly je zde lezecká stěna, tělocvična a venkovní hřiště s běžeckou dráhou.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 25.10.11
Návštěvnost: 54084 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.