Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Bytový dům Procházkova

Autor: Atelier Heidler Architekti | Stanislav Heidler, Blanka Heidlerová
Adresa: Procházkova 7, Podolí, Praha, Česká republika | mapa
Projekt: 2007 - 2009 Realizace: 2010 -2011

Podolská rezidenční zástavba na severní stráni pod Kavčími Horami vznikala ve dvacátých a třicátých letech minulého století. Dnes je rozvolněná zástavba městského typu, kterou tvoří nájemní vily a velké rodinné domy podél tradičních ulic s uličními alejemi, stabilizovaná. Urbanistickou strukturu tvoří soliterní obytné objekty s nevelkými okrasnými zahradami. Architektonické tvarosloví jednotlivých domů je různorodé. Výška okolní zástavby se pohybuje od tří do pěti podlaží. 

Realizovaný bytový dům je řešen jako soliterní objekt, stejně jako okolní zástavba. Dům je čtyřpodlažní s pátým ustupujícím podlažím. Výškové uspořádání respektuje okolní obytnou zástavbu a splňuje požadavky na odstupové vzdálenosti obytných staveb. Podzemní podlaží je využito výhradně pro účely parkování, nadzemní část je využita výhradně pro funkci obytnou. Dopravní napojení je z jednosměrné ulice Procházkova.

Dispoziční řešení odpovídá funkci rodinného bydlení a typologii činžovního bytového domu. na schodišťový prostor jsou navěšeny 2 bytové jednotky v každém typickém patře, orientované svou pobytovou částí na slunečnou západní a jižní stranu. Pouze v 1.np jsou kromě jednoho bytu umístěny prostory domovního vybavení. Ke každému bytu je přiřazena velká terasa. sanitární zařízení bytů je orientováno do centra dispozic. v posledním, ustupujícím podlaží je situován 1 velký byt se střešní  terasou a výhledem na okolní krajinu. Všechna podlaží jsou propojena dvouramenným schodištěm s výtahem.

Spodní stavba je provedena z vodonepropustného betonu bez dalších povlakových izolací, tzv. bílá vana. Nosné stěny objektu jsou keramické ze systému POROTHERM a železobetonové. Stropy v objektu jsou monolitické železobetonové. Ze stropních desek vystupují balkóny a stínící železobetonové markýzy. Kvůli přerušení tepelného mostu jsou tyto prvky upevněny pomocí isokorbů Obvodový plášť je vyzdívaný z keramických tepelně izolačních tvárnic Porotherm tl. 400 mm. Povrchová úprava svislých zděných a železobetonových konstrukcí je provedena vrstveným kontaktním zateplovacím systém.Finální povrchovou úpravu tvoří probarvená štuková venkovní omítka a obklad lícovými cihelnými pásky. Výplně otvorů jsou dřevěné, z třívrstvé lamely meranti. Veškeré klempířské výrobky na stavbě jsou provedeny z předzvětralého titanzinkového plechu.
Projekt
Fotograf
Robert Žákovič
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 13.09.11
Návštěvnost: 76266 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
bydlitelná bytovka palmexman 14.09.11 09:39
...Hm,... šakal 14.09.11 12:09
Konečně kvalitní bytovka! Thomas 15.09.11 08:34
Jednooký mezi slepými... Milhaus 15.09.11 09:35
...No tak,... šakal 15.09.11 10:37
Pripajam sa k pochvale Martin Laho 15.09.11 23:36
re: šakal Milhaus 16.09.11 10:52
...Ále,... šakal 17.09.11 01:14
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.