Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Sídlo firmy Fortis-DB

Autor: Hausner / Spěváček architekti | Marcel Hausner, Martin Spěváček
Adresa: Uněšovská 2205/17, Plzeň, Česká republika | mapa
Investor: Fortis-DB
Realizace: 2010

Uněšovská ulice je v periferní části Plzně. Pozemky navazují na areál sběrného dvora. Tato část Plzně se rozvíjí a postupně doplňuje administrativními komerčními a skladovými areály. Navrhovaná budova je umístěna ve východní části pozemku. Architektonický návrh vychází ze zadání investora. Úkolem bylo navrhnout sídlo firmy Fortis zabývající se prodejem tabákových výrobků a příslušenství.
Architektonické prostředky jsou záměrně střídmé, základní kompozice je poskládána z kubických hmot. Objekt je monoblokem, jehož přední část tvoří administrativa. Půdorys administrativní části je čtverec o hraně 12 m. Zbytek půdorysu zabírá skladovací hala. Vstupní část je dominantní svými velkými prosklenými otvory a vklíněným kvádrem - krytou terasou opláštěnou horizontálními dřevěnými lamelami. Monoblok haly s administrativou je navržen jako žb skelet opláštěný sendvičovými panely kladenými na svislo. Dalším dominantním prvkem je rám vstupu v oplocení při Úněšovské ulici. Odtud navazuje hlavní osa přístupu do objektu v pohledovém betonu, na západní fasádě je zakomponována výrazná zásobovací rampa.
V interiéru administrativní části se prolínají stropy z pohledového betonu, jednobarevné PVC podlahy, sklo a omítky.
Vstupnímu prostoru dominuje recepční pult se zástěnou a logem firmy.
Po obvodu vstupní haly s vazbou na jednací prostory jsou umístěny vitrínové stěny pro představení zboží. Dále navazuje vstupní hala na prostor určený jen zaměstnancům, tedy šatny, kancelář reklamací, místnost nočního hlídače, WC, kuchyňka, úklid a kopírka. Tento komunikační prostor je napojen na skladovací halu, která je člěněna na sklad kuřáckého zboží a sklad zapalovačů. V těžišti administrativního čtverce je umístěno schodiště do patra, kde jsou navrženy kanceláře obchodních zástupců, kancelář účetní, WC, kuchyňka, server, výměník a technická místnost.
Administrativní část je dimenzována celkem pro 5–10 pracovníků.
Celkový rozměr objektu je 12.6 x 42.7m.
Před budovou je navrženo parkoviště pro návštěvy a majitele firmy. Při hranici se sběrným dvorem je umístěn parking zaměstanců oddělený zelení. Vjezd zásobování skladovací haly je ze západu. Na jihu, východě a severu je objekt obklopen zelení.

Objekt získal 1. cenu v soutěži Stavba roku Plzeňského kraje 2010 v kategorii novostavba.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 23.08.11
Návštěvnost: 54396 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.