Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Museum Liner

Autor: Gigon/Guyer Architekten | Annette Gigon, Mike Guyer
Adresa: Unterrainstrasse 5, Appenzell, Švýcarsko | mapa
Web: www.museumliner.ch
Realizace: 09.1996 - 09.1998

    V typicky podhorském švýcarském městečku bylo roku 1998 otevřeno muzeum věnované dvěma místním rodákům - otci Carlu Augustovi a synovi Carlu Walterovi Linerovým. Jejich malířské dílo je vystaveno v poněkud netradičním objektu, který moderním způsobem reflektuje okolní kontext a tradice. Nejvýraznějším prvkem domu je pilová střecha, jejíž nuančně se zmenšující světlíky přivádí nepřímé severní světlo do komorních expozic, které svou velikostí a formou reagují na charakter malířského díla Linerů. Ať už jsou světlíky reminiscencí na tradiční hospodářské stavby v okolí nebo se snaží komunikovat se sousedícími průmyslovými objekty, jejich výraz je ohromující.
Stavba působí v prostředí jako ryzí implantát a podle mého názoru není v kontextu zcela usazena, což ovšem není vůbec na škodu, poněvadž muzeum je přeci jen jedinečný objekt, kterému jistá míra extravagance přináleží. Za tímto stavem stojí především luxusní obvodový plášť. Opískované pláty z chromované oceli se jako šindele překrývají a obalují jak stěny, tak i střechu muzea. Velkorysá okna nabízejí netradiční výhledy a celé stavbě dodávají honosnější ráz. Betonový monolitický vstup vás utvrdí o švýcarském původu stavby.

Literatura

Autor: Jan Kratochvíl, 15.05.10
Návštěvnost: 52120 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.