Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Vila Ladronka

Autor: NEDVEDARCHITEKTI | Jan Nedvěd
Adresa: Břevnov, Praha, Česká republika
Projekt: 2009 Realizace: 2009-10

V rámci rekonstrukce vilového domu z počátku třicátých let 20. století nejsou v hmotě hlavního objektu navrženy zásadní změny. Nad hlavní římsou je místo původní stanové střechy s vikýři navržena ustoupená nástavba s plochou střechou. Na západní straně tato navazuje na stávající (vertikální) hmotu schodišťového prostoru. Výsledná hmota respektuje úroveň zástavby v okolí (ve výsledku je nižší než původní objekt). Odstraňovaná střecha s vikýři není stylotvorným prvkem a není řešena ani jako archetypální stanové střechy starších vil v okolí a navíc plochá střecha navazuje na kvalitní funkcionalistické vily s přímém sousedství (arch. Beneš). Další součástí celkového řešení je vykonzolovaná stříška nad vstupem, jejíž řešení koresponduje s plochou střechou nástavby. Dalším prvkem, který se pak uplatňuje při vnímání hmoty jsou pevné květníky, které na střešních terasách tvoří součást zábradlí. Toto je významným prvkem řešení designu objektu, kdy vychází z trubkového principu stávajícího plotu v uliční, je však rozvedeno do prostorové kompozice, která změkčuje výsledný dojem.
Záměrem je rekonstrukcí dosáhnout stavu, který bude splňovat provozní nároky a lépe bude odpovídat modernistické architektuře v sousedství a zároveň bude kvalitním současným návrhem. Nejvýraznějším prvkem změny současného objektu je tak ustupující střešní nástavba s plochou střechou. Nová garáž, severní venkovní terasa, přístřešky nad vstupy a květníky jsou adicí připojeny k původní kompaktní hmotě, a je tak vytvořena současnější a otevřenější abstraktní kompozice. Původní objem však není popřen, ale pouze doplněn a rozvinut.
Projekt
Fotograf
Filip Šlapal
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 22.06.11
Návštěvnost: 49740 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.