Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Administrativní centrum Prosek Point

Autor: Architektonický atelier KAAMA, THÉR architektonický ateliér | Karel Mrázek, Karel Thér
Adresa: Vysočanská, Prosek, Praha, Česká republika | mapa
Investor: J & T REAL ESTATE a.s.
Projekt: 2004 Realizace: 2009
Užitná plocha: 29714 m² Zastavěná plocha: 3609 m²

Kompoziční a prostorové podmínky    
Hlavní zásadou celkového řešení bylo navrhnout na dosud nezastavěných plochách skutečně městskou strukturu zastavění. To znamená, že navrhované hmoty objektů jsou řešeny jako prostorové městotvorné prvky, které se svou novou hustší strukturou zastavění prolnou se stávající řídkou „sídlištní architekturou“.
Jedná se o mimořádnou příležitost navrhnout kompaktní jasně definovanou zástavbu, která svým kompozičním charakterem podpoří důležitost tohoto prostoru.

Architektonické řešení objektů
Nové administrativní centrum s názvem Prosek Point vyroste v Praze 9 – Proseku na křižovatce ulic Prosecká a Vysočanská.
Administrativní centrum je tvořeno třemi osmipodlažními budovami. Všechny tři objekty jsou konstrukčně i objemově zcela shodné. Mezi jednotlivými objekty jsou navrženy pobytové prostory (piazetty), z nichž jsou řešeny vstupy do jednotlivých objektů a které opticky i provozně propojují prostor ulice Prosecké a parkově upravené plochy v jihovýchodní části řešeného pozemku.
Funkční náplň objektů je definována jako čistě administrativní s komerčními plochami v 1.np. Parkování je situováno do dvou suterénních podlaží. V podzemní části se odehrává i skladové a zásobovací zázemí kuchyně a komerčních ploch, nacházejících se v 1.np. Vjezd do podzemních garáží je zajištěn rampou z nově navrhované paralelní komunikace s Proseckou.Současně jsou v projektu navržena venkovní parkovací stání.
Nezastavitelné části pozemku jsou parkově komponovány. Přístup z parteru objektu do zahrady je v jihovýchodní části po široké rampě, zastřešující vjezdy do garáží a zásobovací rampy. Charakterem odlišný prostor od rozlehlých parkových ploch Proseckého sídliště poskytne tato veřejnosti přístupná zahrada novou městskou kvalitu. Severní část navazuje na stávající zelené plochy.
Důležitým prvkem pro život daného místa je budovaná stanice metra Prosek II., což přispívá k oživení a zatraktivnění přímo řešeného kvadrantu křižovatky a následně navrhovaného objektu.
Kancelářská podlaží (2.np – 8.np) umožňují flexibilní členění a různé velikosti  pronajímatelných kancelářských sekcí.
Fasády  všech tří objektů jsou tvořeny nepravidelně dělenými horizontálními pásovými okny s venkovními žaluziemi. Pevná část bude tvořena obkladem na bázi sklocementových fasádních desek. Všechny objekty budou shodné, liší se pouze v úhlu naklonění čelních fasád a barevným provedením.


Literatura

Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 09.07.11
Návštěvnost: 51787 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.