Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Objekt – Plážovka

Autor: Miloslav Fekar
Adresa: park Kolibki, Gdyně, Polsko | mapa
Realizace: 2010 Zastavěná plocha: 16 m²

Objekt - stavbička - "Plážovka" byl realizován Miloslavem Fekarem a je nastálo umístěný nedaleko moře v malebném parku Kolibki, Gdyně - Polsko. Park se nachází mezi městy Gdyně a Sopot. Objekt a moře dělí asi 50 m široký pas lesa, který se svažuje přímo k  Baltskému moři.  Horizont moře prosvítá přes stromy a jde cítit ve vzduchu.
Rozměr objektu je 230x230x690 cm a je z ohoblovaných smrkových latí. Geometricky jsou to spojené tři krychle v jeden kvádr, kterým je vodorovně protknut kužel. V interiéru vznikají tři prostory, které jsou postupně uzavřenější.  Objekt navazuje na "výtvarný projekt - Stavbičky". Tento projekt je tematický zaměřený na otázku obytnosti. Slouží  k meditaci o hmotě a světle.
Tomuto objektu předcházel vznik polovičního modelu tří barevných krychlí. Velikostí je model určený pro děti. V těchto krychlích z barevných  plachtových omyvatelných látek velkých 130 cm jsou malé díry po stranách a v čelním pohledu postupně zužující se. A právě sluneční světlo dělá to podstatné a zajímavé, když se v tomto objektu pohybujete. Kombinací kruhových otvorů, barev a stínů je vytvářen jakýsi obraz, kterého součástí můžete být i vy, stačí jen vstoupit.
Objekt pro polskou Gdyni je založený na poetice světla a rastru. Jednoduchý tvaru je pečlivě zakomponovaný do prostředí parku dělícího město a moře. Umělé světlo večer dodává objektu zase jinou dimenzi.
Objekt vznikl na konci května roku 2010 za podpory nadace -  Fundacja Kultury Liberty v Polsku. Kmotrem objektu je Agnieszka Grochowska.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 20.06.11
Návštěvnost: 43449 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.