Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rekonstrukce bytu pro překladatele

Autor: PO architekti | Ondřej Hilský
Adresa: Hradčany, Praha, Česká republika
Investor: Martin Hilský, Kateřina Hilská
Realizace: 2011 Užitná plocha: 137 m²

Rekonstrukce suterénního prostoru v činžovní vile na Praze 6 — Prostory původně sloužily jako prádelna, sklad uhlí, kotelna a byt domovníka. Samotný projekt a provádění interiéru předcházela komplexní sanace spodní stavby objektu. Vlhké zdivo bylo podřezáno a opatřeno vloženou hydroizolací, v místech, kde nebylo možné podřez provést, bylo ošetřeno chemickou injektáží. Tento soubor opatření byl dále doplněn o provětrávanou skladbu podlahy napojenou na nepoužívané komínové průduchy. Stávající okna, která nebylo možné repasovat, byla nahrazena replikami původních špaletových oken. Došlo ke kompletní výměně omítek za tradiční točenou vápennou omítku a štuk. Koncepci rekonstrukce ovlivňoval požadavek prosvětlit v maximální míře původně sklepní prostory a podpořit vazby na zahradu. Při tvorbě interiéru byl kladen důraz na kvalitu použitých materiálů a provedení. Charakter mu dodávají specifické detaily zárubní a podlahových soklů. Stmelujícím prvkem tohoto prostoru je dubové dřevo, použité jak na podlahu, tak na nábytek.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Jiří Horský, 17.06.11
Návštěvnost: 65282 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
pekne alf 17.06.11 22:05
pochvala lenkazabovska 23.06.11 09:03
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.