Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Brazilské národní střelecké centrum

Autor: BCMF arquitetos | Bruno Campos, Marcelo Fontes, Silvio Todeschi
Adresa: Estr. de Gericino, Rio de Janeiro, Brazílie | mapa
Náklady: 40 000 000 Euro Projekt: 2005 - 2007
Realizace: 2007 Zastavěná plocha: 30000 m²
Plocha pozemku: 125000 m²

Rio de Janeiro se stalo v roce 2007 hostitelem Pan-amerických her. Veškeré sportovní i jiné aktivity související s touto mamutí akcí byly rozmístěny do čtyř různých částí města: Barra, „cukrová homole“, Maracana a Deodoro. Toto rozhodnutí bylo součástí širší strategie, která si kladla za cíl rozdělit přímé i nepřímé zisky z této významné mezinárodní akce mezi více městských částí a jejich obyvatele. Součástí tohoto záměru bylo vybudování řady nových sportovních zařízení i obnovení či rekonstrukce stávajících.
Střelecký areál v Deodoro byl navržen s ohledem na možnost konání olympijských her v roce 2016, o jejichž pořádání se Brazílie uchází. Tento multifunkční areál představuje zázemí, soutěžní a tréninkové plochy pro střelbu, jezdecké soutěže, lukostřelbu, a moderní pětiboj. Moderní zařízení nabízí školící a tréninkové prostory pro konání všech regionálních, národních i mezinárodních střeleckých soutěží.
Okolí areálu je tvořeno nesourodou a často živelnou zástavbou. V sousedství se nacházejí opuštěné vojenské sklady, hustě osídlená Favela, průmyslové objekty a rozsáhlé plochy divoké krajiny, které všechny tyto prvky propojují a pomalu pohlcují. Sportovní areál je tedy velmi důležitým krokem ze strany vedení města k obnově a dalšímu rozvoji této dnes nepříliš rozvinuté části města.
Areál o celkové ploše přibližně 125 tisíc metrů čtverečních sestává z upravených ploch venkovních i částečně krytých střelnic a z 30 tisíc metrů čtverečních zastavěné plochy. Celý komplex je navíc vhodně umístěna vzhledem k dopravnímu napojení na jednu z nejdůležitějších tepen vedoucích z města.
Střelecké centrum umístěné na zhruba lichoběžníkové parcele se vůči okolní krajině vymezuje převládající horizontální linií, která je v kontrastu s dechberoucím panoramatem údolí obklopeného horskými štíty.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jiří Vojtěšek, 28.05.11
Návštěvnost: 43568 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.