Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Byt v Široké ulici

Autor: Mojmír Pukl
Adresa: Široká 14, Josefov-Staré Město, Praha, Česká republika | mapa
Investor: Marek a Lucie Pavlíkovi
Náklady: 2 200 000 CZK Projekt: 2006
Realizace: 2007 Užitná plocha: 110 m²
Obestavěný prostor: 395 m³

Poradce feng shuei: Otakar Chochola
Statik: Miloš Vojíř

Stavitel: Stanislav Brabenec

Truhlářské práce: Michal Rinke, Massive 94

Kuchyně: Radek Koudelný, RK studio

s t á v a j í c í  s t a v pseudobarokní dům v historické části města je konstrukčně ve střední části příčně třítraktový, v částech krajních, ke štítovým stěnám dvoutraktový. ze schodiště, které je umístěno v ose stavby a orientováno do dvora, je na podestě 1.patra  přístup k bytu. prostor ve vstupu, který je nyní součástí domovní chodby mezi oběma vchody, náležel k chodbě bytu původního, ten zabíral celou západní polovinu patra.
pravá (severní) část současné dispozice se za dvoukřídlovými vstupními dveřmi skládá z chodby, ze dvou pokojů s okny a balkonem na sever do ulice, kuchyně s oknem do dvora na jih, příslušenství, spíží, záchodem a komorou odvětranými do světlíku. koupelna umístěná ve dvorním traktu, je přístupná pouze z kuchyně, má okno do dvora, orientované na západ.
do druhé části (jižní) se vstupuje z domovní chodby nalevo, je zde předsíňka se dřezem, pokoj s balkonem na jih do dvora a z pokoje přístupná místnůstka s koupelnou a záchodem, okno zde je také obráceno na jih.

n á v r h rekonstrukce je vyvolána požadavky nového uživatele. obnovuje původní dispoziční rozvrh, spojuje stávající dva byty, dvě části původně bytu jednoho. provede změny spojené s částečnou proměnou funkčního uspořádání, modernizací vybavení, celkovou obnovou a osvěžením atmosfery prostředí a zlepšením kvality bydlení vůbec. projekt respektuje prostorové kvality a charakter stavby, dochované celky, části a detaily, korekce budou provedeny formou soudobé intervence, střídmě, aby zachovaly převládající stylový charakter a eliminovaly stávající provedené prvky a řešení nevhodná.
 
r e k o n s t r u k c e  provede následující:
v dvoupokojovém bytě s kuchyní
1. vstupní dvoukřídlové dveře budou vráceny na původní místo
2. v příslušenství bude původní záchod přidružen k  sousední komoře, kam je nově umístěn, a na jeho bývalém místě bude zřízena sprcha, vedle, kde dříve byla spíž, bude umístěna pračka
3. do stěny mezi chodbou a kuchyni je navržena pro obě strany vestavěná skříň.
4. bude přestavěna příčka mezi kuchyní a koupelnou, bez průchodu, s nadsvětlíkem a s přípojkami pro zařízení kuchyně. koupelna bude mít nový vchod z části bytu levé.
5. v parapetu kuchyňského okna bude spížní skříň s odvětráním.
V levé části bytu bude vybouráním příčky zrušena předsíňka a
6. rozšířením stávajícího levého vstupu bude prodloužena chodba s vestavením patra a pod ním při stěně zřízením úložného prostoru = skříně.
7. bude proveden nový vstup do koupelny, která se vybouráním nefunkčních konstrukcí zvětší a bude zde kromě vany a umyvadla instalována také záchodová mísa
8. druhá koupelna, původně místnost pro služku, s oknem na jih bude zrušena a místnost bude připojena jako dobře osvětlený pracovní kout k pokoji s balkonem, dohromady k využití dále jako studio
zařizovací předměty, obklady, dlažby, základní osvětlení jednoduché, vestavěné skříně v chodbě a obložení s dveřmi do příslušenství lamino, kuchyně lak, nová krytina marmoleum, ústřední topení s ohřevem teplé vody, nová elektroinstalace.

v ý s l e d e k komfort vybavení odpovídá současnému standartu. V daných kvalitách (rozloha, výška stropů, štukování) byl vytvořen neutrální rámec. byt se provzdušnil, prosvětlil.
interier je dílem obyvatel. fotografická procházka vznikla v jejich nepřítomnosti jedno nedělní odpoledne do soumraku.
Mojmír Pukl


Projekt
Fotografie
Ester Havlová
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 15.05.11
Návštěvnost: 47409 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.