Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rose am Lend

Autor: INNOCAD
Adresa: Lendplatz 41, Štýrský Hradec, Rakousko | mapa
Náklady: 980 000 Euro Projekt: 2005-08
Realizace: 2007-08
 Užitná plocha: 1085 m²
Plocha pozemku: 509 m²

„Projekt 'Rose am Lend' je více než pouhou stavbou. Je spíše obrazem zachycujícím historický vývoj; je součástí rozvoje a proměny jedné z nejuceleněji dochovaných částí Štýrského Hradce, vypráví vlastní příběh jednoho z nejstarších domů na Landplatz postaveného během baroka v 18. století. 'Rose am Lend' zanechává v různorodém městském prostředí silnou a nezaměnitelnou identitu. Dům nabízí jedenáct exkluzivních bytů, prostředí k městskému životu a přízemní obchody dbající na obchodní tradici náměstí Lendplatz sloužícího jako tržiště.“
Martin Lesjak

Namísto od investorských zvyklostí zbourat staré štítové domy kolem Lendplatz jsme se rozhodli objekt zachovat a obnovit; připojením další úrovně ke dvorní vestavbě. Hlavní myšlenkou celého projektu bylo začlenit projekt do stávající struktury i sociálních souvislostí. Již během plánování byl v domě otevřen klub, který dodnes slouží k občasným akcím.
Výsledný návrh si vědomě půjčuje prvky, které zde byly přítomné a přetváří jejich souvislosti. Motiv růží je tak odkazem na období, kdy dům vznikal (pozdní baroko) a samotný název z původní školy “Schulhaus am Lend“. S odkazy si pohrává celý návrh různými způsoby a v různých měřítkách. Kupříkladu kované železné květiny na zábradlí doplňují velké růže na fasádách.
Nemovitost si pořídili architekti společně se svými obchodními partnery v roce 2005 a s renovací vypomohl  Štýrský regionální program na obnovu. Tato výpomoc umožnila sociální diverzifikaci při obsazování bytů s nízkým nájmem. “Růže“, jak se dnes stavbě přezdívá, se mezitím stala nedílnou součástí Lendplatz a přispěla k rozkvětu různorodosti v okolí.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 06.04.11
Návštěvnost: 61154 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Jako první jsem otevřel gallina-scripsit 06.04.11 21:11
par postrehov Martin Laho 11.04.11 11:13
...Inu, galline,... šakal 11.04.11 16:51
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.