Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Školní centrum v Opfikonu

Autor: e2a eckert eckert architekten | Piet Eckert, Wim Eckert
Projekční tým: Susanne Mocek, Markus Giera, Hans-Peter Kistler, Thorsten Haack
Adresa: Opfikon, Švýcarsko | mapa
Investor: City of Opfikon
Realizace: 2010

Školní centrum je součástí projektu rozšíření kampusu Lättenwiese, zbudovaného v 70.  letech. Rozšíření představuje dvě budovy doplňující kampus na jeho okrajích, v místě, kde se staré město Opfikonu propojuje s nově vyrůstající čtvrtí Curych-Sever – a vytváří tak novou urbanistickou orientaci školního okrsku. Nízká, široká hmota školního centra odkazuje k měřítku starého města.
Co se týče programu, je budova hybridní: kombinuje vzdělávací, sociální a administrativní funkce jako například školku, therapeutickou ordinaci (např. logopedii) a kancelářské prostory. Nejde tedy o typickou školní budovu ale spíše o vyjádření skutečnosti, že švýcarský vzdělávací systém do sebe během několika málo uplynulých let integroval služby pro studenty, které nejsou samy o sobě vzdělávacími (například individuální sporty, obědy s dozorem, zdravotní konzultace atd.).
Široké chodby vytvářejí v budově spolu s paralelními otevřenými prostory pevné prvky a nabízejí pod jednou střechou síť školních vzdělávacích a administrativních služeb.
Slepenec různých funkcí je zvenku svázán homogenní fasádou, pokrytou betonovými panely v rozličných mihotajících se zelených barvách a pásovými okny. Sklo a beton jsou seskládány do rastru; pouze v místech, kde se vnitřní veřejné chodby dotýkají obvodových zdí, jsou fasády otevřeny obrovskými zarámovanými okny.
Projekt
Fotograf
Radek Brunecký
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Kateřina Lopatová, 23.03.11
Návštěvnost: 54467 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.