Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Tři bytové domy

Autor: Gigon/Guyer Architekten | Annette Gigon, Mike Guyer
Adresa: Susenbergstrasse, Curych, Švýcarsko | mapa
Realizace: 1999-2001

Řešené stavební hmoty jsou rozděleny na tři domy bez ohledu na velikost pozemku a okolní bodové rodinné domky a vily. Toto dělení umožňuje maximální využití orientace bytů na všechny světové strany stejně jako přirozené větrání a prosvětlení kuchyň a koupelen. Obslužný prostor (kuchyně, spíže, koupelny) jsou řešeny jako uzavřené jádro uvnitř hlavního prostoru obytných místností. Použitím velkých posuvných panelů lze obytný prostor libovolně dělit na jednotlivé ložnice a obytné prostory nebo jej ponechat zcela otevřený. Na východ, jih a západ jsou orientovány lodžie, jsou komponovány jako úzké, do prostoru otevřené místnosti.
Fasáda je dvouplášťová, z exteriéru betonová a jsou z ní vytvořeny lodžie se zábradlím. Různou pigmentací betonu jsou zvýrazněny jednotlivé části konstrukce. Finální kombinace barev byla vybrána ve spolupráci s umělcem Adrianem Schiessem. Jedna z budov je jasně žlutá, druhá je šedozelená s růžovými lodžiemi a třetí je žlutomodrá.

Literatura

Autor: Jan Kratochvíl, 08.08.09
Návštěvnost: 62153 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.