Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Interiér bytu Podvinný Mlýn

Autor: OOOOX s.r.o. | Radka Valová, Hana Štěpková
Adresa: Libeň, Praha, Česká republika
Realizace: 2010 Užitná plocha: 119 m²

Jedná se o mezonetový byt o velikosti 119 m² v novostavbě.

V původní dispozici bylo naprosto nevhodně situováno schodiště, které bylo umístěno ve středu obytného pokoje tak, že nezbývalo místo pro jídelní stůl a dokonce ani neumožňovalo umístění televizní sestavy a sofa. Z toho důvodu jsme se rozhodli pro výměnu schodiště a další drobné dispoziční úpravy koupelen a šaten. Materiálovou a barevnou kombinaci jsme zvolili velmi solidní a nekřiklavou s nadčasovým nádechem.

Obytný pokoj s kuchyní — tomuto prostoru dominuje nově vzniklá stěna, která tvoří obývací „stěnu“ s televizní sestavou, schodiště a vysoké skříně kuchyňské linky. Díky tomu, že je schodiště zakomponované do nábytku, došlo ke značné úspoře místa. Zbývající stupně jsou řešeny kolmým ramenem s odlehčenou ocelovo-skleněnou konstrukcí. Díky tomuto lehkému prvku je opticky a nenásilně oddělena část kuchyně a jídelny od obývacího pokoje. Materiálová kombinace je tvořena tmavými dýhami wenge na nábytku a světlé čpavkované dřevěné podlahy z masivu. Dalšími prvky jsou bílá lesklá kuchyně, čiré skleněné zábradlí a splývavé textilie na oknech.
Wenge stěna v obývací části je dělena do čtverců, z nichž některé jsou ponechány otevřené pro knihy nebo artefakty, ostatní zavřené skříňky. Do této stěny je zakomponována televizní sestava s vestavným ozvučením. Proti televizi je umístěna velmi pohodlná sofa s polohovatelnými opěrkami.
Kuchyně je tvořena z vysokých skříněk se zabudovanými vestavnými spotřebiči a nízkou pracovní částí ve světlém provedení s kamennou deskou.

Schodiště — je provedeno z ocelové nosné konstrukce. Vestavěné rameno v dřevěném provedení je osvětleno ledkovými bodovkami v podstupnicích. Skleněné rameno je tvořeno masivní nerezovou konstrukcí se skleněnými stupni a zábradlím. Toto rameno je osvětleno zabudovanými ledkami v podlaze.

Ložnice — její dispozice byla upravena tak, že za čelem postele jsou vstupy do velké koupelny a samostatné šatny. Do obou těchto prostorů vedou posuvné dveře, které se zasouvají za představěné čelo postele. Postel je vyrobena na zakázku. V nice ložnice je navíc umístěna vestavná skříň s posuvnými dveřmi.

Koupelna — Hlavní koupelna za ložnicí je provedena v bílé perleťové mozaice. Původní dispozice byla zvětšena na úkor ložnice tak, aby bylo do koupelny možné umístit vanu i sprchový kout. Sprchový kout je proveden na celou šířku místnosti s posuvnými skleněnými dveřmi. Všechna sanita je vybrána v kulatých tvarech. Podlaha a obklad vany jsou tvořeny bílou cementovou stěrkou. Hostinská koupelna a toaleta je provedena v hnědo-zlaté perleťové mozaice. Do těchto prostorů byla naopak zvolena hranatá sanita.

Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Kateřina Lopatová, 17.02.11
Návštěvnost: 72340 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
velmi pekne Ronn 24.02.11 08:28
Podlaha Kristýna Sladká 24.02.11 09:54
koupelna Aka 25.02.11 13:09
drevena podlaha do koupelny nepatri Jan Sommer 26.02.11 11:37
“V původní dispozici bylo naprosto nevhodně situováno schodi Dr.Lusciniol 28.02.11 15:18
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.