Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Trollstigen - projekt národní turistické cesty

Autor: Reiulf Ramstad Arkitekter | Reiulf D. Ramstad
Spoluautor: Christian Skram Fuglset, Anja Strandskogen
Adresa: Geiranger Fjord, Romsdalen, Norsko | mapa
Web: www.visitnorway.com
Investor: Norská správa veřejných cest
Realizace: 2005-11 Soutěž: 2004
Užitná plocha: 800 m² Plocha pozemku: 600000 m²

Vyhlídka Trollstigen se zasazena uprostřed dramatického průsmyku hlubokého fjordu, který je charakteristický pro celou oblast západního pobřeží Norska. Místo s úchvatným panoramatickým výhledem lze kvůli tuhé zimě navštěvovat pouze v létě. Přesto – nebo možná právě proto – si nepřístupnost místa vyžádala celou řadu návrhů usnadňujících návštěvníkům život: od horské ubytovny s restaurací a galerii, přes vodní hráze, kaskády, mosty a stezky až po venkovní nábytek, pavilony a platformy koncipované k pozorování přírodní scenérie. Všechny tyto prvky jsou pevně spjaté s krajinou, takže návštěvníkům připadá, že jsou s místem seznamování ještě důvěrněji. Veškeré architektonické zásahy jsou provedeny s pokorou k místu. Jednotlivé objekty jsou koncipovány jako tenká nit provázející návštěvníky od jedné úžasné vyhlídky k další. Projekt Reiulf Ramstad Arkitekter pomáhá umocňovat návštěvnické zážitky na plošině Trollstigen. Ohleduplnost při volbě vzhledu a výběru materiálů podtrhuje povahu a charakter místa. Zásahy se přizpůsobují požadavkům na rozšíření návštěvnických zážitků. Výslednou architekturu lze popsat jako jasné a precizní přechody mezi nově vyprojektovanými zónami a přírodní krajinou. Projekt se snaží mezi vodou znázorňující dynamický prvek – tající ze sněhu, tekoucí a následně padající do fjordu – a skalami představujícími pevně zasazený prvek vytvářet sérii pozitivních vztahů popisujících velkolepost a jedinečnost tohoto místa.
Zdroj: Reiulf Ramstad Arkitekter
Vložil: Petr Šmídek, 03.02.11
Návštěvnost: 31561 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.