Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Slow House

Autor: diller scofidio + renfro | Elizabeth Diller, Ricardo Scofidio
Adresa: North Haven, Long Island, USA
Projekt: 1989 Realizace: 1991

Slow House je víkendový dům v North Haven na Long Island. Není tu žádné průčelí, jen vstupní dveře. Dům je pouhou pasáží, dveře, které ústí do okna; fyzický vstup k vizuálnímu odjezdu. Za dveřmi se v půdorysu i řezu odvíjí pasáž ve tvaru křivky ostří nože a postupuje k pohledu na oceán na rozšířeném konci. Na konci 100 stop dlouhé pasáže jsou po obou stranách velkého okna dva stohy podobné anténám. Komín je napravo. Na vrcholu levého leží průmyslová kamera, která snímá pohled na vodu a zásobuje obrazem monitor, umístěný před oknem. Elektronický výhled se dá řídit. Kamera může díky dálkovému ovládání přejíždět a zvětšovat obraz. Pokud se obraz nahrává, může být odložen: den zpětně přehráván v noci, pěkné počasí za škaredého. Příroda je přetvořena do pomalé formy zábavy. Složený výhled z obývacího pokoje na horizont, reprezentovaný dvěma způsoby, bude stále nezaznamenatelný. The Slow House zůstal trvale nedokončený.
Autor: Petr Šmídek, 09.01.11
Návštěvnost: 28121 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.