Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vila Geurten

Autor: Wiel Arets
Adresa: Pijnsweg 7, Heerlen, Nizozemí | mapa
Realizace: 1995-98

Dvoupodlažní vila se nachází na předměstí Heerlenu v jižním Holandsku. Vila je koncipována jako řada prostorů a současně jako jediný kontinuální prostor. Úzký pozemek klesá z hřebenu malého kopce směrem do údolí s výhledem na siluetu města.
Do domu se vstupuje z ulice na úzkém konci protáhlého obdélníkového pozemku. Zpočátku je terén zapuštěný a odhaluje podzemní garáž vyhloubenou pod domem. Hmota horního patra vyčnívá přes vchod. Kompozice domu reflektuje podélný tvar pozemku. Řada místností je napojena na podélnou osu domu. Návrh osvojuje a pomáhá rozpínání jednotlivých funkcí v přízemí. Podélná řada hmot vytváří na jedné straně chráněné dvory a na druhé straně komunikační zónu.
Všechny společenské prostory jsou umístěny v přízemí domu; počínaje obývacím pokojem vpředu, následuje kuchyně a vrcholí velkým krytým bazénem s výhledem do zahrady a na panorama Heerlenu. Horní poschodí je omítnuto podobně jako přízemí, ale od spodní části je formálně oddělené předsazením vstupní části a vytvořením terasy pro ložnice. Do horní části lze vystoupat do dvou schodištích; jedno je v blízkosti přední komunikační zóny a druhé druhé u plaveckého bazénu, které přímo spojuje koupelnu v horním poschodí.
Zdroj: průvodní text
Vložil: Petr Šmídek, 30.11.10
Návštěvnost: 27344 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.