Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Hlavní sídlo policie v jižním Limbursku

Autor: Wiel Arets
Adresa: Stationstraat 13e, Heerlen, Nizozemí | mapa
Web: www.politie.nl
Realizace: 1994-98

Policejní stanice se nachází východně od hlavního nádrží. Železniční dráha rozděluje objekt na dva díly rozkračující se po obou stranách tratě. Budovy zabírají po obou stranách úzké pásy pozemku kopírující obrys ulice. Do administrativního sídla oblastní policie se vstupuje po rampě, která kopíruje okraj vozovky a končí pod prostřední vykonzolovanou částí sídla policie. Tato část obsahuje restauraci - sdružující funkci celého komplexu. Návrh odráží poslední trendy v informačních technologiích a administrativním uspořádáním. Toho bylo dosaženo pomocí konceptu 'flexibilní kanceláře' zvyšující efektivitu a uspořádání kancelářského prostoru. Zaměstnanci zde nemají své vlastní pracovní místo, čímž se venkovními schůzkami eliminuje nadbytečný prostor. Zhuštění obsazenosti v průběhu dne pomáhá zredukovat plochu až o 30 procent. Malé kancelářské buňky o ploše 5.5 m² jsou určeny pouze k soustředěné práci a větší společné prostory jsou určeny pro každodenní úkoly a komunikaci.
Hlavním cílem bylo vytvořit soubor objemů, kde železnice nevystupuje jako bariéra, ale funguje jako dynamická součást stavebního komplexu. Je vidět, jak se vlak pohybuje skrze budovu. Spojení mezi budovami je fyzicky vytvořeno prostřednictvím znovu-využití stávajícího tunelu pro chodce. Způsob zacházení s materiály rovněž slučuje celkovou kompozici, kterou tvoří hmoty z pozinkovaného plechu a přízemní sokl z pohledového betonu. V přízemí staveb jsou velké prosklené plochy vizuálně propojující obě ulice, domy a projíždějící vlaky, které jsou zase naopak začleňovány zpět do městské zástavby.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 24.12.10
Návštěvnost: 26026 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.