Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Škola pro vzdělávání dospělých

Autor: Bonnard Woeffray Architectes | Geneviève Bonnard, Denis Woeffray
Spolupráce: Jean-Pierre Williner

Adresa: Gewerbestrasse 2, Visp, Švýcarsko | mapa
Web: www.bsvisp.ch
Investor: Etat du Valais
Realizace: 2007-09 Užitná plocha: 4100 m²

Nové školní budově École Professionnelle Viège se podařilo proměnit kontext a umožnit propojení mezi sousedními školami, vytvořit plnohodnotný campus a spojit jej s budoucími objekty dílen a tělocvičen. Nová stavba se společně s bývalým školním hřištěm stala centrem celého campusu. Kompozice nové budovy složené ze dvou částí přebírá svoje rozměry z okolních školních objektů, které tvoří řídce zahuštěné dvou až pětipodlažní domy. Typologie vycházející z budov 60. let s centrální distribuční halou je v tomto případě ještě více vyhrocená a přichází se třemi úrovněmi, prostřední část slouží jako komunikační i pracovní prostor. Transparentnost lehkých dělících příček umožňuje přinášet do tohoto centrálního prostoru denní osvětlení. Použitá typologie nesporně ovlivňuje pedagogickou výuku. Použité materiály jsou v interiéru omezeny pouze na holý beton a hliník společně s barevným sklem dělících příček, které jsou provedeny v různých odstínech zelené. Venkovní materiály potvrzují hmotu stavby – zrcadlová úprava nerezových rámů a odhalené hliníkové pláty skládané do čtyřstěnu. Rozkladem obrazu způsobeným odrazem okolí na zkosených plochách vznikají na fasádě nové souvislosti.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 07.12.10
Návštěvnost: 50462 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.