Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Interiér bytu Prosecká Vyhlídka

Autor: OOOOX s.r.o. | Radka Valová, Klára Valová
Adresa: Prosek, Praha, Česká republika
Realizace: 2010 Užitná plocha: 85 m²

Jedná se o byt v developerském projektu.

V původní dispozici jsme navrhli drobné dispoziční úpravy, zejména v koupelně a v kuchyni.

Kuchyně – původní niku pro kuchyňský kout jsme rozšířili na úkor komory, aby tam vznikl příjemný nestísněný prostor. V zadní části jsou umístěny vysoké skříně se spotřebiči a potravinovou skříní. Nízká část pracovní část přechází v jídelní stůl, který se dostává do otevřeného prostoru obytného pokoje, je tedy přístupný z obou stran. Pracovní deska kuchyňské linky se lomí v desku jídelního stolu ve stejném materiálu.  Materiály jsou (stejně jako v celém bytě) voleny v jednoduché barevné kombinaci černé a bílé a cementové stěrky. Jídelní židle jsou v kontrastu s kamennou deskou v provedení čirý transparentní plast s kovovou konstrukcí. Hlavní dominantou jídelního stolu a obytného pokoje vůbec je trubkové svítidlo.

Obytný pokoj – největším „designovým“ úskalím bylo řešení okna, abychom potlačili dojem „panelákového“ okna. Navrhli jsme dřevěný obklad ve stejném materiálu jako podlaha, tedy z průmyslové mozaiky Guaiavira. Kamenný obklad skrývá radiátor, mřížka pro prostup teplého vzduchu je vytvořena vynecháním několika dílů mozaiky. Obklad je aplikován na celou stěnu s oknem a po stranách okna vznikla knihovna a zabudovaný květináč. Stěna za televizí je provedena opět v cementové stěrce. Zadní stěna za sofa, která pokračuje až do kuchyně je určena pro domácí galerii obrazů a podle toho jsou umístěna i reflektorová svítidla. Skříňka pod TV je stejně jako ostatní nábytek vytvořena na míru a kromě klasických polic na elektroniku má v sobě i zabudovaný prostor pro samozavlažovací květináč. Další knihovna je umístěna vedle jídelního stolu.

Ložnice – stěna za čelem postele je provedena ve stříbrné hlazené stěrkové omítce s kavernovitými strukturálními efekty Granite. Stěna tak dělá dojem ocelové struktury.  Za čelem je provedena předstěna, která ze stran ukrývá police na „aktuální“ knihy a malé šuplíky. Z ložnice je přístupná terasa, kde je umístěna venkovní zeleň  a trávy.

Koupelna – prošla největší úpravou. Původní dispozice byla vybavena plejádou všech možných zařizovacích předmětů posázených kolem dokola po všech stěnách. Všechny původní zařizovací předměty i obklady byly odstraněny.  Do rohu byla umístěna vana, jejíž obezdívka přechází v pult pod umyvadlo. Díky velmi slušnému prostoru koupelny jsme mohli volit jinak robustní  umyvadlo pro dva, které vyniká právě jen ve větších prostorech.  Vedle vany je umístěny polootevřený sprchový „walk-in“ kout pro dva. Koupelna je vybavena i nábytkem pro kosmetiku, jehož kubický tvar koresponduje s vybranou keramikou. Povrchy jsou provedeny v cementové stěrce v tmavém odstínu šedo-hnědo-fialové. Naopak mozaika na vaně a pod umyvadlem je světlá s lehkým metalickým efektem. Pro umocnění velikosti prostoru je za umyvadlem osazeno velkoplošné zrcadlo.

Toaleta – zde došlo pouze k výměně zařizovacích předmětů opět v „hranatém“ designu. Vedle toaletní mísy byla navíc umístěna i bidetová sprška. Podlaha na toaletě je dřevěná a plynule přechází z vstupní haly.

Vstupní hala – i zde jsou umístěny knihovny, neboť těch není nikdy dost :-) Tvoří tak portál vstupu do bytu. Ze vstupní haly je přístupná i komora, která slouží jako technické zázemí celého bytu.Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 15.11.10
Návštěvnost: 66763 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
a to je dobrý.... Bohdan Šeda 18.11.10 04:20
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.