Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
KIGA
Mateřská školka St.Anton Am Arlberg

Autor: AllesWirdGut
Spolupráce: Jan Schröder
Adresa: St. Arlberg, Rakousko | mapa
Web: www.lech.eu
Investor: Obec St. Arlberg
Realizace: 2007 Užitná plocha: 625 m²

Kompaktní stavba je umístěna v severní části pozemku. Převážně jednopodlažní stavba mateřské školy se v severním rohu zvedá do druhého patra, čímž koresponduje s okolními stavbami a překrývá vstupní prostor. Můžeme zde najít také parkoviště, které lze vnímat jako přední dvůr. Tento dvůr prochází přes vstupní foyer a pokračuje v podobě krytého hřiště do hlavní zahrady. Hlavní osa domu začínající jako foyer propojuje jednotlivé třídy se zázemím (umístěnými po obou stranách). Okolní místnosti mohou být v případě potřeby napojeny na osu, což přidává chodbě na životě a proměňuje ho na obytný prostor. Všechny třídy jsou  jednotně orientovány směrem k jihovýchodu. Okna přes celou stěnu posilují dojem, že jsou místnosti součástí venkovní zeleně. Dvě krytá nádvoří vyřezávají do stavby velké jizvy. Tyto nádvoří oddělují třídy a především spojují hlavní sál na jihozápadě s rozlehlým parkem na jihovýchodě. Hlavní společenský sál se odvíjí od nulové úrovně terénu a postupně se zvedá k severnímu křídlu. Schodiště je navržené tak, aby mohlo sloužit také jako malé jeviště nebo tribuna pro nejrůznější aktivity ve společném prostoru. Z kanceláří v přilehlém křídle mohou chůvy sledovat vstupní část a zároveň dohlížet na děti ve spodní části společného sálu.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 02.11.10
Návštěvnost: 48383 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
veľkorysosť Lamik 04.11.10 09:02
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.