Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Tokyo Apartment

Autor: Sou Fujimoto
Adresa: Kantó, Tokio, Japonsko | mapa
Projekt: 2006 Realizace: 2009
Užitná plocha: 211 m²

Kolektivní bydlení postavené v obytné čtvrti v centru Tokia se skládá z pěti obytných jednotek (včetně majitelova domu). Každou jednotku tvoří dvě až tři samostatné místnosti, které svým vzhledem připomínají archetypické domky vzájemně oddělené, poskládané na sebe v několika úrovních a znovu pospojované venkovními schodišti.
Každý byt je při propojování dvou místností, když se prochází po venkovním schodišti, doprovázen městským zážitkem. Při výstupu po vnějším schodišti zažíváte podobný pocit jako, když šplháte po hoře velké jako město. Zdá se, jako byste měli na úpatí hory (respektive na jejím vrcholku) svůj vlastní dům. A tímto aktem vystupováním a slézáním hory – hora = celé město – se zážitek z celého města stává součástí vlastního domu.
Tento kolektivní dům je miniaturou Tokia. “Tokio, které nikdy neexistovalo“, získalo tvar. Měl jsem v úmyslu vytvořit nesmírně bohaté místo, které je natěsnané a chaotické.
Sou Fujimoto

Literatura

Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 28.10.10
Návštěvnost: 54746 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
bomba efka 29.10.10 16:41
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.