Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Školka v parku

Autor: santiago carroquino | arquitectos | Santiago Carroquino Larraz
Spolupráce: Ignacio Grávalos, Patrizia Di Monte
Adresa: Echegaray Avenue, Caballero Avenue, Zaragoza, Španělsko | mapa
Investor: Ayuntamiento de Zaragoza
Realizace: 2009-10

Občanská vybavenost na březích:
Mateřská škola v parku představuje uskutečnění dlouze očekávané stavby v nejstarší městské čtvrti Zaragozy a odráží touhu k oživení břehů řeky Ebro pomocí veřejných staveb.

Městská intervence krajinného rázu:
Budova je citlivá ke svému okolí, zasazena do zeleně se stromy měnících se podle ročních období. Jednotlivé části školky jsou uspořádány tak, aby vytvářely nádvoří začleňující do stavby stávající stromy.

Fasáda parku:
Průčelí tříd obrácených do zeleně představuje abstraktní kompozice členěná do svislých pruhů a perforovaných trhlinami a zúžením (podobně jako kmeny stromů) vytvářejí vztah k “zelenému fondu“ a přináší soulad k jejich životnímu prostředí. Uvnitř těchto vertikál vytváří světelné a prostorové prostředí podobně jako v přírozeném lese. Fasádní materiály mohou filtrovat denní světlo přes zelené polykarbonátové desky dovolující co nejvíce vnitřního osvětlení a vyvarování se prudkým slunečním paprskům.

Děti:
Stavba slouží především dětem. Různě situované hrací místnosti mají rozličné rozměry, které berou v úvahu prostorové nároky podle druhu činností. V neposlední řadě bylo snahou tohoto projektu pohrát si svou stylizací s romantickými vzpomínkami na dětství samotných autorů. Hlavními motivy při navrhování stavby byl příběh o Pinocchiovi, jak musel zachránit svého tatínka z břicha velryby.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 03.10.10
Návštěvnost: 59778 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.