Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Sauna na Harcovské přehradě

Autor: mjölk architekti
Adresa: přehrada Harcov, Liberec, Česká republika | mapa
Náklady: 55 000 CZK Realizace: 15-16.9.2010

© Tomáš Tesař, www.tomastesar.cz
Chlapci z libereckého ateliéru mjölk architekti splnili svůj slib, daný na poslední Pecha Kucha Night Prague, a v utajení vybudovali přes noc na liberecké přehradě veřejnou saunu.
Sauna stojí od čtvrtka 17. září na dosud nevyužívané chátrající betonové platformě, která vyrůstá z vodní plochy Liberecké přehrady jen pár desítek metrů od veřejné promenády a pláže. Jde o veřejností hojně užívaný prostor, kde obzvláště v letních měsících panuje čilý společenský ruch.
Ke stavbě sauny nebylo vydáno žádné povolení a celá plánovaná akce byla do poslední chvíle držena v tajnosti. Nábřeží přehrady a dotčená betonová platforma jsou v majetku města Liberce, vodní plocha nádrže je majetkem Povodí Labe, s.p. Žádný z dotčených orgánů se k nově vybudované sauně ještě nevyjádřil. S napětím očekáváme, jak se k celé věci postaví.
Ateliér mjölk architekti pořádá v pátek 24. září v 19:00 večerní posezení v nedaleké kavárně Bez konceptu, v rámci kterého bude sauna slavnostně předána zástupcům města Liberec. Od toho dne bude sauna k dispozici všem obyvatelům města, a to zcela zdarma. Provoz sauny bude zajišťován právě z této kavárny, kde budou k dispozici klíče od objektu a možnost zakoupení dřeva do kamen. Z nástupního místa na nábřeží se lze dostat k sauně pomocí loďky s vesly.
Ateliér mjölk architekti chce tímto počinem upozornit na neomezené možnosti kultivace veřejných míst a veřejného života, ke které stačí jen nápad, nadšení pro dobrou věc a trocha peněz.

Základní údaje o sauně:
příprava: 5 dní
stavba na přehradě: 8 hodin
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 23.09.10
Návštěvnost: 68230 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
. Roman Šumbera 23.09.10 15:14
Už se těším... Jan Jirásko 23.09.10 16:47
sauna Pet 30.09.10 10:37
Přednáška mjölk architekti o harcovské sauně Kateřina Kočanová 07.10.10 20:43
? marijamma 16.03.11 21:19
Perfektné Matej Farkaš 17.03.11 11:12
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.