Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Dům BFL

Autor: Cristián Berríos
Spolupráce: Rodrigo Scheel
Adresa: El Arboreto, Teja Island, Valdivia, Chile | mapa
Projekt: 2007 Realizace: 2007-08
Užitná plocha: 167 m² Plocha pozemku: 600 m²

foto: Gustavo Burgos
Dům pro starší pár, který občas navštíví jejich potomci z předchozích vztahů. Tyto okamžiky pohody a setkávání s dětmi zapříčinily rozšíření domu a upřednostnění společenských částí domu na úkor individuálních boxů. Dům je umístěn na rozparcelovaném území nedaleko centra Valdivia, sousední stavby neposkytují žádný záchytný bod, každá odráží vůli architekta a individuální požadavky uživatelů. Jediným oprávněným odkazem pro tento dům, mimo požadovaný vnitřní program, byly výhledy na protékající řeku mezi sousedními domy a putování slunce po nebi. Hmota přízemního podlaží byla umístěn přes celou šířku (dvacet metrů) s úmyslem rozdělit pozemek na dvě části, které budou ovlivňovány výhledy a vztahy k okolním domům. Tato podnož je uspořádána do menších celků a funkcí podle denní doby. Na této základně jsme postavili čtvercový objem (10 x 10 metrů), který obsahuje klidovou část s ložnicemi a velkorysým výhledem na protékající řeku.
Motiv krytého přístřeší, postrádajícího v deštivé oblasti Vadivia smysl, definuje hmota ve druhém patře obložená dřevem a postupným hromaděním přečnívající přes strop prvního podlaží. Kvůli zamezení neshodám při stavebních pracích, byla navržena klasická konstrukce pro dvoupodlažní dům: první patro je zděné a horní pochodí je ze dřeva. Naše úsilí bylo zaměřeno na jasné definování hmot a prázdných prostorů ve vztahu k blízkým i vzdáleným výhledům.
Obvodový plášť druhého poschodí je tvořen osm palců silnou odvětrávanou stěnou umožňující efektivně kontrolovat teplotu uvnitř domu.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 24.09.10
Návštěvnost: 43197 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.