Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Imperial War Museum

Autor: Daniel Libeskind
Spolupráce: ARUP, Event - Real Studios, Leach Rhodes Walker, Mott MacDonald
Adresa: The Quays, Trafford Wharf Road, Manchester, Velká Británie | mapa
Web: north.iwm.org.uk
Investor: Imperial War Museum North in partnership with the Imperial War Museum London
Náklady: 39 000 000 USD Realizace: 2001
Zastavěná plocha: 6500 m²

Imperial War Museum North (Královské válečné muzeum sever) se věnuje válečným konfliktům, které utvářely dějiny 20. století, i těm, které budou nadále utvářet budoucnost. Koncepci projektu představuje zeměkoule roztříštěná na malé kousky a poté znovu složená jakožto ikonický symbol konfliktu. Budovu tvoří propojení tří úlomků, představujících zemi, vzduch a vodu. Muzeum s prostorami pro stálé expozice a výstavy, studijním střediskem a restaurací, dokončilo SDL a Sir Robert McAlpine v roce 2001; pro veřejnost se otevřelo o rok později. Během prvního roku (od července 2002 do června 2003) přivítalo více než 421 tisíc návštěvníků.
Koncepce IWMN zásadně vychází z vnímání tohoto světa – současného světa roztříštěného na malé kousky a znovu poskládaného do podoby základního symbolu konfliktu. Tyto kousky, úlomky či stopy zanechané historií byly na tomto místě postupně shromážděny a vyčnívají nad ním. Zcela nová krajina vytvoří prostředí, v němž zážitek aktivně se účastnící veřejnosti začne dávno předtím, než návštěvník překročí práh muzea. Budova existuje na horizontu fantazie a je viditelná ze všech strategických bodů města a jeho okolí.
„IWMN poskytne nové odpovědi ke všem obsahovým záměrům, vytvoří nové vztahy mezi budovou a jejím okolím a stane se okamžitě identifikovatelným, nezapomenutelným místem setkávání.“ (Daniel Libeskind)

Konstrukce — Ocelová konstrukce na betonu, hliníkové obložení, hrubě omítnutá fasáda

Rozpočet — Rozpočet na výstavbu IWMN činil původně 60 miliónů dolarů, avšak muzeum nedokázalo financování zajistit. SDL proto přepracovalo projekt v souladu s novým rozpočtem a dokončilo stavbu v plánovaném termínu, aniž překročilo rozpočet snížený na 39 milionů dolarů.

překlad Pavel Dominik
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Kateřina Lopatová, 06.10.10
Návštěvnost: 36985 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.