Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Bazén a lázně Vivat

Autor: Studio Kalamar | Andrej Kalamar
Adresa: Ulica ob igrišču 3, Moravske Toplice, Slovinsko | mapa
Web: www.vivat.si
Investor: Meteor turizem d.o.o.
Náklady: 2 800 000 Euro Projekt: 2004-05
Realizace: 2006 Užitná plocha: 3500 m²

Plavecký a lázeňský komplex je spojený s původním hotelem prostřednictvím komunikační osy obsahující různé veřejné prostory, které vedou podél nových bazénů směrem k budoucímu hotelu na západním okraji pozemku. Na jižním konci osy se nachází krytý plavecký bazén a přilehlé sauny, venkovní bazény s restaurací jsou umístěny na severní straně. V horním podlaží je umístěna různá zdravotní a wellness náplň. Dynamický tvar plavecké haly vyvolává dojem vodní kapky, jejíž vnitřní obklad ze dřeva rozptyluje odrazy vodní hladiny. Hlavní hmota ležící vzadu za halou určuje hierarchii celkového návrhu; plášť z barevného tahokovu zmírňuje jeho přísné linie. Na sever se na celou délku návrhu klene široký převis, který chrání provozní zázemí bazénu. Na plošině obsahující plavecký bazén, termální bazén a dětské bazény jsou položeny teplé cihlově zbarvené dlaždice, zatímco vnitřek bazénů je obložen dlaždicovým vzorem ve třech odstínech modrozelené barvy opakující pohyby vody.
Jednu z důležitých stránek projektu představuje způsob šetrného využití energie. Hlavním energetickým zdrojem je termální voda, která je využita v bazénech, ale také poskytuje energii dalším provozům stavby.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 02.07.10
Návštěvnost: 49032 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.