Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rekonstrukce restaurace, kavárny a vinárny Radnice v Hronově

Autor: Chmelař architekti | David Chmelař, David Nývlt
Adresa: Náměstí Čs. armády 5, Hronov, Česká republika | mapa
Investor: Město Hronov
Realizace: 2009

Restaurace se nachází v budově Městského úřadu Hronov. Radnice postavená a pro- jektovaná prvorepublikovým starostou Hronova Bohumilem Šustrem v sobě již od počátků své existence zahrnovala jako nepostradatelnou součást restauraci, umístěnou v přízemí budovy okny orientovanou do náměstí. Původně reprezentativní restaurace Hronova od své významné rekonstrukce v sedmdesátých letech postupně ztrácela na významu a upadala v kvalitě služeb a čistotě prostor. Po posledním provozovateli zůstala vybydlená a několik let čekala na své obnovení.
Rekonstrukce interiéru restaurace a kavárny Radnice proběhla v průběhu dokončovacích prací rekonstrukce Náměstí Čs. armády. Obnova restaurace je dalším krokem v postupné revitalizaci centra města a majetku města.
Rekonstrukcí prošla reprezentativní část, provozní a sociální zázemí restaurace a kavárny zahrnující opravu technologických rozvodů a povrchů celého interiéru. Nedílnou součástí úprav byla výměna rozměrných ocelových okenních a dveřních výplní ze sedmdesátých let za dřevěná bíle lakovaná okna a dveře. Budova tím získala svůj původní vzhled.
Dispozice doznala jen drobných kosmetických změn. Zásadní úpravu prodělalo pouze sociální zařízení.
Největší proměnou prošly reprezentativní prostory – osvětlení, barevnost výmalby, vestavný a sedací nábytek. Prostor je rozčleněn rozdílnou barvou maleb stěn i stropů dle funkčního využití. Kavárna je olivově zelená, restaurační část petrolejově modrá, rudým sklem je zvýrazněna stěna za barem. Sociální zařízení a chodby jsou vymalovány šedě v barvě dlažby.
Naopak spojujícím prvkem interiéru je oranžová barva přírodního linolea na podlaze, keramických obkladů stěn sociálního zařízení a polstrování na vestavných lavicích. Stejně tak spojuje prostory tmavě hnědá barva přírodní dřevěné dýhy Wenge a lamina obkladů stěn, stolů, baru i sedacího nábytku. V zádveřích je celoplošně použit čisticí koberec z rákosu. Dalším jednotícím prvkem interiéru jsou stoly a podobné podnože sedacího nábytku. Kontrastem v tmavých barevných interiérech vynikají bílá osvětlovací tělesa.
Atmosféru dokresluje nepřímé nasvětlení LED diodovými pásy ukrytými v nikách v SDK podhledu, v barovém pultu, a v průběžných lavicích. Průhledné barové židle světlo odrážejí a zároveň část propouštějí na zem.
Při přípravě stavebních úprav jsme souběžně spolupracovali i na novém vizuálním stylu restaurace Radnice (logo, webové stránky, reklamní panely, nádobí, prostírání).
Nyní spolupracujeme na dokončení rekonstrukce vinárny v suterénu budovy. Příští rok bude otevřena venkovní terasa na dřevěném pódiu. Její součástí je také nová výsadba extenzivní zeleně použité i na náměstí.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Kateřina Lopatová, 27.06.10
Návštěvnost: 60439 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.