Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Serpentine Gallery Pavilion 2003

Autor: Oscar Niemeyer
Spoluautor: Cecil Balmond
Adresa: Kensington Gardens, Londýn, Velká Británie
Web: www.serpentinegallery.org
Realizace: 2003

Otevřeno: 20.6. - 14.9.2003 - vstup zdarma

96-letý mohykán, chodící vzpomínka na slavnou éru Corbusierovu, byla požádána o vytvoření letního pavilonu v zahradě londýnského Hyde Parku. Oscar Niemeyer není zdaleka jedinou osobností na poli architektury, která je činná i po devadesátce (Philip Johnson a brzy i letošní laureát Pritzkerovy ceny). Vysoký věk je dán především genetikou a životosprávou. V duchu však můžeme doufat, že za to může i volba povolání. Vybrali jsme si jedno z poslání, které se jednoduše nedá v důchodu pověsit na hřebíček. Bez ohledu na to, jak dobrou nebo špatnou architekturu děláte.
Petr Šmídek

"Bylo mi potěšením navrhnout pavilon pro Serpentine Gallery, mou první stavbu ve Spojeném království. Mou představou bylo ponechat projektu odlišnost a volnost. To je, co upřednostňuji. Rád kreslím, rád se dívám, jak se na čistém archu vyjevuje palác, katedrála, ženská postava. Ale život je pro mě daleko důležitější než architektura."

"Oscar Niemeyer je jedním z největších žijících architektů a my jsme vzrušeni, že souhlasil s navržením pavilonu Serpentine Gallery pro tento rok. Je nám ctí, že může, s velkou prodlevou, zprostředkovat britskému publiku jeho dílo na vlastní oči."
Julia Peyton-Jones, ředitelka Serpentine Gallery

"Je pro nás potěšení být spřízněni s jednou z nejskvělejších a nejpřístupnějších londýnských galerií sponzorstvím v Serpentine Pavilion 2003 navrženém Oscarem Niemeyerem. Eurex usiluje o demokratický a otevřený přístup na finanční trhy. Spojujeme lidi přes hranice a v podobném duchu podporujeme tento vzrušující projekt.
Rudolf Ferscha, výkonný náměstek Eurex

"Představovali jsme si park a pavilon, přírodu a architekturu, a Oscar Niemeyer zanechal své půvabné znamení na obou. Arup se cítí poctěn, být součástí tohoto úsilí. Připomíná nám ideály Ove Arupa, který se snažil přiblížit k designu, jehož Techné (způsob výroby) není vydřený a jako celek působí daleko lépe než jeho části. Ve tvorbě Oscara Niemeyera jsme našli jistý druh jednoduchosti a zábavy na tom nejvyšším možném stupni. Šlépěj, která bují v Brazílii, konečně přichází od Londýna a Serpentine Gallery."
Cecil Balmond, ředitel Arup Europe

Literatura
 
 
100 Kč

Autor: Petr Šmídek, 16.07.03
Návštěvnost: 60447 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.