Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Biotechnologická fakulta Lublaňské univerzity
Biotehniška Fakulteta

Autor: Arhitektura Krušec | Lena Krušec, Tomaž Krušec, Vid Kurinčič
Spolupráce: Vanja Milosavljevič, Jan Šavli, Domen Fučka, Tina Mikulič, Jurij Nemec, Nina Polajnar, Miha Prosen
Adresa: 101 Jamnikarjeva Ulica, Lublaň, Slovinsko | mapa
Web: www.bf.uni-lj.si
Investor: University of Ljubljana and Biotechnical Faculty
Projekt: 2007-08 Realizace: 2009-10
Užitná plocha: 2700 m²

Budova se nachází v rozlehlém areálu s řadou pavilonů biotechnologické fakulty rozmístěných v sadu mezi ovocnými stromy. Po funkční a koncepční stránce je nová budova zamýšlena jako prodloužení stávajícího fakultního komplexu. Skládá se z velké posluchárny, děkanátu a ústřední knihovny. Navzdory chatrnému  stavu původního objektu, byl jediným bodem, k němuž se mohl nový návrh po návrhářské i organizační stránce vztahovat. V souladu s výše zmíněnými fakty, byly veškeré komunikační chodby nového objektu napojeny na chodby stávající stavby. Hlavní vstup je navržen ze západní strany společně se stávajícím vstupem do budovy, kde vytváří velkou nástupní platformu s lavičkami. Vstupní plošina slouží k tomu, aby citlivě spojila dva oddělené vstupy do jediného celku.
Spojení s původní stavbou je patrné také ze ztvárnění fasády, je pokračováním konstrukčního schématu stávajícího objektu. Dynamická fasáda odráží funkční rozvržení vnitřních prostorů a nosných konstrukčních prvků.
Knihovna sloužící jako “dům učení“ je symbolicky umístěna nad hlavní vstup. Je jako svatyně všech písemných vědomostí fakulty, knihovna má dominantní pozici v obou směrech jak k hlavnímu vstupu, tak i k hlavnímu sálu. Zvláštní pozornost byla věnována směrování sálu, který nikdy nekončí ve “slepé uličce“. Raději je uzavřen skleněnými stěnami umožňujícími uživatelům výhled do okolí.

Literatura

Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 17.06.10
Návštěvnost: 56484 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.